Na podstawie par. 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. K2 Internet Spółka Akcyjna przekazuje raport dotyczący niestosowania zasad szczegółowych zawartych w zbiorze "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016"


Zarząd i Rada Nadzorcza

II.Z.7. W zakresie zadań i funkcjonowania komitetów działających w radzie nadzorczej zastosowanie mają postanowienia Załącznika I do Zalecenia Komisji Europejskiej, o którym mowa w zasadzie II.Z.4. W przypadku gdy funkcję komitetu audytu pełni rada nadzorcza, powyższe zasady stosuje się odpowiednio.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Zgodnie z § 14 ust. 4 Statutu Spółki oraz pkt IV ust. 5 Regulaminu Rady Nadzorczej zadania Komitetu Audytu począwszy od dnia 15.12.2010 r. wykonywane są przez całą Radę Nadzorczą.


Systemy i funkcje wewnętrzne

III.Z.1. Za wdrożenie i utrzymanie skutecznych systemów kontroli wewnętrznej, zarządzania ryzykiem, compliance oraz funkcji audytu wewnętrznego odpowiada zarząd spółki.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Z uwagi na wielkość spółki, rodzaj i skalę prowadzonej działalności, Spółka nie ustanowiła odrębnej funkcji audytu wewnętrznego i w związku z tym nie w pełni stosuje się do tej zasady. Za systemy kontroli wewnętrznej, zarządzania ryzykiem oraz compliance odpowiedzialne są osoby z działu finansów.

III.Z.2. Z zastrzeżeniem zasady III.Z.3, osoby odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem, audyt wewnętrzny i compliance podlegają bezpośrednio prezesowi lub innemu członkowi zarządu, a także mają zapewnioną możliwość raportowania bezpośrednio do rady nadzorczej lub komitetu audytu.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Z uwagi na wielkość spółki, rodzaj i skalę prowadzonej działalności, Spółka nie ustanowiła odrębnej funkcji audytu wewnętrznego i w związku z tym nie w pełni stosuje się do tej zasady. Za systemy kontroli wewnętrznej, zarządzania ryzykiem oraz compliance odpowiedzialne są osoby z działu finansów.

III.Z.3. W odniesieniu do osoby kierującej funkcją audytu wewnętrznego i innych osób odpowiedzialnych za realizację jej zadań zastosowanie mają zasady niezależności określone w powszechnie uznanych, międzynarodowych standardach praktyki zawodowej audytu wewnętrznego.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Z uwagi na wielkość spółki, rodzaj i skalę prowadzonej działalności, Spółka nie ustanowiła funkcji niezależnego audytora wewnętrznego i w związku z tym nie stosuje tej zasady.

III.Z.5. Rada nadzorcza monitoruje skuteczność systemów i funkcji, o których mowa w zasadzie III.Z.1, w oparciu między innymi o sprawozdania okresowo dostarczane jej bezpośrednio przez osoby odpowiedzialne za te funkcje oraz zarząd spółki, jak również dokonuje rocznej oceny skuteczności funkcjonowania tych systemów i funkcji, zgodnie z zasadą II.Z.10.1. W przypadku gdy w spółce działa komitet audytu, monitoruje on skuteczność systemów i funkcji, o których mowa w zasadzie III.Z.1, jednakże nie zwalnia to rady nadzorczej z dokonania rocznej oceny skuteczności funkcjonowania tych systemów i funkcji.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Z uwagi na wielkość spółki, rodzaj i skalę prowadzonej działalności, Spółka nie ustanowiła odrębnej funkcji audytu wewnętrznego i nie przygotowuje sprawozdań dotyczących skuteczności systemów i funkcji, o których mowa w zasadzie III.Z.1., w związku z tym nie w pełni stosuje się do tej zasady.


Walne zgromadzenie i relacje z akcjonariuszami

IV.Z.2. Jeżeli jest to uzasadnione z uwagi na strukturę akcjonariatu spółki, spółka zapewnia powszechnie dostępną transmisję obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Z uwagi na znikome zainteresowanie transmisją obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym w przeszłości, kosztami i pracą z tym związaną, Spółka zdecydowała nie organizować takiej transmisji. Począwszy od 2019 roku, naruszenie zasady IV.Z.2. Dobrych Praktyk ma charakter trwały.


Konflikt interesów i transakcje z podmiotami powiązanymi

V.Z.6. Spółka określa w regulacjach wewnętrznych kryteria i okoliczności, w których może dojść w spółce do konfliktu interesów, a także zasady postępowania w obliczu konfliktu interesów lub możliwości jego zaistnienia. Regulacje wewnętrzne spółki uwzględniają między innymi sposoby zapobiegania, identyfikacji i rozwiązywania konfliktów interesów, a także zasady wyłączania członka zarządu lub rady nadzorczej od udziału w rozpatrywaniu sprawy objętej lub zagrożonej konfliktem interesów.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Spółka nie stosuje się do tej zasady. Zgodnie z Pkt III ust 13 Regulaminu Rady Nadzorczej, w przypadku zaistnienia konfliktu interesów lub możliwości jego powstania Członek Rady Nadzorczej powinien poinformować wszystkich pozostałych Członków Rady Nadzorczej i powstrzymać się od zabierania głosu w dyskusji oraz od głosowania nad uchwałą w sprawie, w której zaistniał konflikt interesów.


Wynagrodzenia

VI.Z.4. Spółka w sprawozdaniu z działalności przedstawia raport na temat polityki wynagrodzeń, zawierający co najmniej:
  • 1) ogólną informację na temat przyjętego w spółce systemu wynagrodzeń,
  • 2) informacje na temat warunków i wysokości wynagrodzenia każdego z członków zarządu, w podziale na stałe i zmienne składniki wynagrodzenia, ze wskazaniem kluczowych parametrów ustalania zmiennych składników wynagrodzenia i zasad wypłaty odpraw oraz innych płatności z tytułu rozwiązania stosunku pracy, zlecenia lub innego stosunku prawnego o podobnym charakterze – oddzielnie dla spółki i każdej jednostki wchodzącej w skład grupy kapitałowej,
  • 3) informacje na temat przysługujących poszczególnym członkom zarządu i kluczowym menedżerom pozafinansowych składników wynagrodzenia,
  • 4) wskazanie istotnych zmian, które w ciągu ostatniego roku obrotowego nastąpiły w polityce wynagrodzeń, lub informację o ich braku,
  • 5) ocenę funkcjonowania polityki wynagrodzeń z punktu widzenia realizacji jej celów, w szczególności długoterminowego wzrostu wartości dla akcjonariuszy i stabilności funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Spółka nie stosuje się do tej zasady, z uwagi na to, iż zgodnie ze Statutem Spółki ustalanie wynagrodzenia członków Rady Nadzorczej należy do kompetencji Walnego Zgromadzenia (ZWZ z dnia 21 czerwca 2016 r. uchwaliło "Regulamin Wynagradzania Członków Rady Nadzorczej K2 Internet S.A.”), a w przypadku członków Zarządu o wynagrodzeniu na dany rok, decyduje Rada Nadzorcza podejmując stosowne uchwały. Informacje na temat wynagrodzenia organów Spółki są publikowane zgodnie z obowiązującym prawem.


PL_GPW_dobre_praktyki_K2_INTERNET.pdf
Data Imię i Nazwisko Stanowisko Podpis
2019-05-22 12:32:59Tomasz TomczykPrezes Zarządu
2019-05-22 12:32:59Łukasz LewandowskiWiceprezes Zarządu
PL_GPW_dobre_praktyki_K2_INTERNET.pdf