Minister znów się cieszy

Na środowej aukcji obligacji skarbowych resort finansów sprzedał papiery o wartości 13 mld zł. Popyt tymczasem siegnął 22 mld zł.

Dolar może być droższy?

W 2025 r. dolar potaniał do szerokiego koszyka walut o prawie 10 proc. Jeszcze mocniej tracił w relacji do euro i złotego, odpowiednio 12 proc. i 13 proc.

Próba zakończenia korekty

Środkowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się mocnymi zwyżkami najważniejszych indeksów.

Popyt przejmuje kontrolę na giełdzie w Warszawie

W obliczu poprawiających się nastrojów na zagranicznych rynkach inwestorzy z dużym optymizmem przystąpili do zakupów krajowych akcji. Największy wkład w śr...

AI bierze rynek hardware za zakładnika

Rynek w dalszym ciągu nie jest pewien, które informacje dotyczące AI oraz spółek technologicznych traktować jako paliwo do wzrostu, a które jako powód do p...

Optymizm wrócił na giełdę. Indeksy GPW odrabiają straty

Na fali odradzającego się popytu drożeją akcje wszystkich spółek z indeksu WIG20. Przewodzą im Orange i KGHM.

Dwa oblicza S&P 500

Przedłużająca się konsolidacja amerykańskiego S&P 500 w wąskim przedziale ok. 6800–7000 pkt to wypadkowa dwóch przeciwstawnych sił na Wall Street.

Polskie obligacje przyspieszyły

Ostatnie miesiące są wyjątkowo sprzyjające dla inwestorów na polskim rynku długu.

Lekkie podbicie dolara

Piątek będzie istotnym dniem w rynkowym kalendarzu.

Test 3300 pkt przez WIG20 na horyzoncie

Krajowy rynek we wtorek wrócił do spadków, którym przewodziły duże spółki. Zapowiada się, że to jeszcze nie koniec przewagi podaży.

Reklama
Reklama

WIG20 słabnie, a do wsparcia jeszcze daleko

Po poniedziałkowej przerwie krajowy rynek wraca do spadków. Indeks dużych spółek na półmetku sesji traci 1,2 proc., co plasuje go na samym dnie tabeli euro...

Sytuacja na rynkach 17 lutego - dolar jednak odbija?

Mówi się, że niewykorzystane szanse lubią się mścić... w piątek dolar nie wykorzystał faktu słabszej inflacji CPI w USA za styczeń. Wczoraj był stabilny, a...

Tylko nie patrz na wykresy

Giełda w Warszawie ma za sobą świetny początek roku. Zwłaszcza pierwsze tygodnie, gdy indeksy mocno ruszyły do góry.

Bez Chin, bez USA

Europejskie rynki finansowe miały w poniedziałek chwilę oddechu i spokojnego spojrzenia na otoczenie, które przedstawia się ciekawie.

Kopalnie złota śpią na gotówce

Obecna różnica pomiędzy ceną złota a kosztami wydobycia jest rekordowa, co przekłada się na bardzo wysokie wolne przepływy pieniężne.

Indeksy w Warszawie uziemione przez KGHM

Po piątkowej wyprzedaży na krajowy parkiet wrócili kupujący, korzystając z uspokojenia globalnych nastrojów. Jednak pod nieobecność amerykańskich inwestoró...

Bez większej aktywności

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł lekki wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,14%, do poziomu 3364 pkt. mWIG40 zwyżkował o 0,95%, podczas...

Spokojna sesja przed falą danych i końcem sezonu wyników

Dzisiejszy handel na rynkach globalnych miał wyraźnie „wakacyjny” charakter, głównie z powodu święta w Stanach Zjednoczonych.

Giełda w Warszawie bardzo powoli podnosi się po piątkowej wyprzedaży

Poniedziałek przynosi lekką poprawę nastrojów na krajowym rynku akcji.

Bessa bitcoina

Bessa sprzed ośmiu lat zakończyła się przeceną sięgającą blisko 90 proc. od szczytu, natomiast ta sprzed czterech lat przyniosła spadek ceny o około 80 proc.

Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama