Podstawy programowania strategii w języku MQL, cz. 1

Programowanie jest jak tworzenie przepisu na ciasto. Trzeba podać składniki i instrukcje ich wykorzystania. Dziś pokażemy, jak w MQL tworzyć składniki, czyli zmienne.

Publikacja: 15.07.2016 06:23

Prezentujemy przykładowe okno Meta Editora, w którym zadeklarowano dziewięć zmiennych (sześć typu in

Prezentujemy przykładowe okno Meta Editora, w którym zadeklarowano dziewięć zmiennych (sześć typu int, jedną typu double i dwie typu bool). Aby sprawdzić, czy deklaracje zostały wykonane poprawnie, należy na górze okna wcisnąć przycisk kompilacji. Na dole pojawi się wówczas raport o błędach lub ich braku. W powyższym przykładzie mamy jeden błąd – w linii 18. i kolumnie 11. Chodzi o to, że w nazwie zmiennej „Wahen ToTrail” została użyta spacja (alternatywnie można połączyć wyrazy albo użyć podkreślenia). Dzięki precyzyjnej nawigacji błędów można łatwo je odnaleźć i podjąć próbę naprawy. Po prawej stronie ekranu mamy okno pomocy, w którym wyjaśnione jest znaczenie zmiennej typu bool. Aby uzyskać taką podpowiedź, wystarczy zaznaczyć kursorem nazwę typu zmiennej (bool) i wcisnąć na klawiaturze F1. Podręczną pomoc można wykorzystać w każdym przypadku, gdy nie rozpoznajemy jakiejś części składni.

Foto: GG Parkiet

Dwa tygodnie temu pisaliśmy w tym miejscu o programistycznych możliwościach platformy transakcyjnej Meta Trader. W dzisiejszym i kilku następnych artykułach z cyklu „Profesjonalny inwestor" chcemy rozszerzyć tę tematykę. Przybliżymy więc czytelnikom specyfikę programowania w języku MQL. Pokażemy, z jakich elementów składa się ów język i jak można je łączyć, by budować własne wskaźniki, skrypty lub automaty inwestycyjne. Dziś omówimy typy danych, z których korzystają programy pisane w MQL.

Pozostało jeszcze 94% artykułu
Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Inwestycje
Piotr Kaźmierkiewicz, BM Pekao: Na Wall Street może się jeszcze trochę złego wydarzyć. Za to na GPW...
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Inwestycje
100 tys. pkt to mało. 200 tys. pkt by się chciało. Tylko kiedy?
Inwestycje
Wiceprezes OPTI TFI: WIG sięgnie 200 tys. pkt. Prognoza dla GPW
Inwestycje
WIG zdobył 100 tys. pkt. Co dalej? Analityk: przestrzeń do wzrostów się zawęża
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Inwestycje
ESRS G1 Postępowanie w biznesie