Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.02.2022 05:00 Publikacja: 09.02.2022 05:00
Andrzej Jurczak, prezes Grodna
Foto: materiały prasowe
Zarząd Grodna spodziewa się udanej końcówki roku i zamknięcia całego roku obrotowego 2021/2022 (trwa od kwietnia do marca) rekordowymi przychodami, przekraczającymi 1 mld zł. – Za nami bardzo gorący okres sprzedaży. Generowaliśmy średnio ok. 100 mln zł miesięcznie, rosnąc szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Motorem wzrostu były instalacje OZE, których zrealizowaliśmy rekordową liczbę, i które napędzały nasze inne segmenty, m.in. sprzedaż kabli. Dodatkowo sprzyjała nam koniunktura w branży budowlanej. Odczuliśmy ją szczególnie w obszarze dystrybucji materiałów elektrotechnicznych – wyjaśnia Andrzej Jurczak, prezes Grodna. Co istotne, rosnącej sprzedaży towarzyszy wyraźna poprawa rentowności. – Obecna rentowność EBITDA na poziomie ponad 5 proc. była naszym celem. To jest już bardzo solidny rezultat, który osiągnęliśmy, stawiając na wyżej marżowe części rynku i naszej oferty. Obecnie dużo inwestujemy w logistykę, automatykę, szeroko pojęty wzrost efektywności. Stale pracujemy też nad marżami. Spodziewamy się zatem nie tylko dalszej poprawy wyników, ale widzimy też przestrzeń do wzrostu rentowności – ocenia prezes.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas