Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Nie milkną echa zaskakującej informacji o zamiarze sprzedaży Małpki przez Czerwoną Torebkę. Inwestorzy zastanawiają się, z czego wynika ta decyzja. – Grupa zdecydowała się na sprzedaż, ponieważ otrzymała dobrą ofertę – odpowiada Paweł Ciszek, prezes Czerwonej Torebki. Dodaje, że strategia spółki się nie zmienia. – Zakłada, że nadal będziemy mocno się rozwijać w sektorze handlowym – mówi prezes.
Do tej pory spółka zapowiadała rozwój w trzech segmentach: w oparciu o Merlina, Małpkę oraz sieć dyskontów. Tymczasem po zapowiedzi sprzedaży Małpki na rynku pojawiły się informacje, że Czerwona Torebka szuka kupca również na Merlina. Czy to prawda? – Nie chcemy wykluczyć żadnej opcji korzystnej dla dalszego rozwoju tego projektu i atrakcyjnej dla inwestorów Czerwonej Torebki – odpowiada prezes.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Komisja Nadzoru Finansowego planowała ukarać LPP za sposób komunikacji sprzedaży biznesu w Rosji kwotą wyższą niż zaproponowana po postępowaniu układowym - ustaliliśmy. Oto jak warunki ugody komentuje spółka i co się jeszcze może wydarzyć.
W czerwcu za podstawowe produkty trzeba było zapłacić w sklepach o niemal 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Dynamika cen znowu zaczyna przyspieszać.
Giełdowa grupa VRG kierowana przez Mateusza Kolańskiego ogłosiła przejęcie w segmencie jubilerskim. Chodzi o znaną markę biżuterii.
Rynek handlowy nadal się kurczy, w rok zostało zamkniętych ok. 2 tys. sklepów. Najszybciej ubywa placówek spożywczych, odzieżowych czy meblowych.
Platforma e-commerce zamknęła swoją debiutancką emisję obligacji z dużym sukcesem.
W niedzielę pożar strawił budynek rumuńskiego parku logistycznego wynajmowany przez odzieżową grupę LPP i towar przeznaczony do dystrybucji. Firma szacuje straty. Są pierwsze decyzje.