Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Oczekiwania wobec Gino Rossi na początku roku były spore. Firma miała za sobą udany 2014 r. (zwiększyła sprzedaż o 22 proc. i wynik EBITDA o 48 proc.), popyt konsumencki był silny i warunki makroekonomiczne nadal sprzyjały, a dodatkowo zarząd przedstawił optymistyczną prognozę. Zakłada, że grupa osiągnie 290 mln zł przychodów i 27 mln zł zysku EBITDA, co w porównaniu z wynikami z 2014 r. oznaczałoby wzrost odpowiednio o 9,5 proc. i 29 proc. I to właśnie pytanie o prognozę jest jednym z głównych zadawanych w kierunku obuwniczo-odzieżowej grupy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dla sektora handlowego ostatnie dane nie były dobre, ale rynek mocno się nimi nie przejął. Inwestorzy liczą na korzystne efekty kolejnych obniżek stóp procentowych, które przełożą się pozytywnie na szeroki rynek, ale też nie skreślają banków.
Sieć dyskontów odzieżowych złożyła wniosek o upadłość swojego niemieckiego oddziału. 64 sklepy w tym kraju będą nadal otwarte, zarząd planuje ich gruntowną restrukturyzację.
Auto Partner i Inter Cars nie zachwycają inwestorów w tym roku. Powrót do dwucyfrowego wzrostu przychodów będzie wymagał więcej czasu niż wcześniej zakładano
Od blisko roku kurs akcji handlowej grupy porusza się w kanale wzrostowym. Obecnie notowania zbliżają się do dolnego ograniczenia wspomnianej formacji.
Nie potrzebujemy już wyszukiwarki Google, platform jak Allegro, a nawet komputera czy smartfona. Aby kupować w sieci wystarczy asystent AI lub media społecznościowe.
Dom maklerski BDM zaczął wydawać rekomendacje dla krakowskiej spółki e-commerce. Cena docelowa dla walorów jest dużo wyższa niż giełdowy kurs.