Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.02.2016 05:13 Publikacja: 03.02.2016 05:13
Foto: GG Parkiet
– Po zamianie finansowania dłużnego z krótkoterminowego na długoterminowe koncentrowaliśmy się na wzroście wolumenów sprzedażowych oraz poprawie marży brutto. Mamy jeszcze wiele ambitnych celów do zrealizowania, a plany na 2016 r. to przede wszystkim budowa trwałej rentowności – mówi Nowakowska.
Według szacunków zarządu w IV kwartale 2015 r. kosmetyczna firma sprzedała swoje produkty za około 7,66 mln zł, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 42 proc. (przy wyłączeniu jednorazowej transakcji sprzedaży marki Brutal i pozycji dotyczących sprzedaży jej asortymentu). Zdaniem zarządu poprawa wyników w IV kwartale jest efektem lepszej dostępności asortymentu, wdrożenia dużej liczby nowych produktów w kategorii make-up oraz powrotu do oferty zestawów świątecznych, gdzie szczególne dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty pod marką Pani Walewska. Paletę tej marki spółka będzie chciała rozwijać również w tym roku. W najbliższych miesiącach pod tą marką na sklepowych półkach będą pojawiać się szampony, mydła w płynie, a także planowane jest rozwinięcie kategorii pielęgnacji twarzy dla cery dojrzałej. Miraculum nie planuje w najbliższym czasie sprzedawać kolejnych marek. – W 2015 r. wprowadziliśmy nową serię kremów Pani Walewska – Gold Collection 60+, 70+, 80+, gdzie ta najstarsza grupa wiekowa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a wartość sprzedaży Pani Walewskiej w 2015 r. pomimo ciągłych problemów z dostępnością była rekordowa – zaznacza Nowakowska.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas