Monnari od początku tego roku rozpoczęło publikację miesięcznych przychodów ze sprzedaży (wcześniej publikowało tylko dane po zamknięciu kwartału). - Zdecydowaliśmy się na ten krok z powodu oczekiwań rynku - przyznaje Mirosław Misztal, prezes Monnari. Dodatkowo podawane jest też tempo rozwoju sieci. Jednak spółka z Łodzi nie będzie podawać marż brutto.
Raportowanie o sprzedaż porównywalną rozszerzył Bytom, który obok LPP jest liderem w branży pod względem jakości i szybkości publikacji danych miesięcznych. Oprócz nowego wskaźnika firma podaje też sprzedaż detaliczną, hurtową oraz łączną, a także marże brutto każdej z tych kategorii. Bytom nie wyszczególnia jednak obrotów osiągniętych w sklepie internetowym.
Sposób miesięcznego raportowania zmieniło też Gino Rossi. Grupa przestała wykazywać sprzedaży obuwniczego Gino Rossi osobno w hurcie i detalu. Zamiast tego podaje łączną wartość obrotów tego biznesu. Za to rozpoczęto publikację marż brutto, ale dotyczą one tylko sprzedaży detalicznej (zarówno w obuwniczym Gino Rossi jak i odzieżowym Simple).
Redan zaprzestał publikacji sprzedaży w segmencie modowym w podziale na Polskę i zagranicę. Nadal firma raportuje oddzielnie obroty w segmencie modowym i dyskontowym, ale nie wróciła do publikacji marż.
Nie zmieniły się miesięczne raporty LPP (przychody, marże i zmiana powierzchni sieci). Także w CCC jest bez zmian, czyli podawane są same przychody (podobnie jak w Wojasie), chociaż od spółki z WIG20 inwestorzy wymagaliby pewnie także marż brutto. Vistula również nie podaje marż, ale klarownie przedstawia sprzedaż w segmencie odzieżowym i jubilerskim oraz łączną (po dodaniu sprzedaży hurtowej i przerobu usługowego).