Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.02.2016 06:31 Publikacja: 12.02.2016 05:00
Wiktor Dymecki, dyrektor finansowy HubStyle.
Foto: Archiwum
Dodaje, że spółka koncentruje się na wzroście sprzedaży i rozwoju już obecnych na rynku brandów. – Sprzedaż wprowadzonej w grudniu sportowej marki Cardio Bunny systematycznie rośnie. Jesteśmy z niej zadowoleni, mimo że pierwsza kolekcja nie była bardzo rozbudowana. Odbiór nowej kolekcji jest bardzo dobry – dodaje. W najbliższych tygodniach firma planuje uruchomić w pełnym wymiarze sprzedaż marki Emente, która także debiutowała w grudniu.
Głównym brandem jest Sugarfree, który zdaniem spółki na dobre zadomowił się na polskim rynku modowym. – Dynamika sprzedaży utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Czwarty kwartał tradycyjnie należy do najlepszych dla branży e-commerce i tak było również tym razem. Tendencja ta utrzymuje się również na początku tego roku. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do rozwoju Sugarfree w 2016 r. Do sprzedaży już trafia nasza nowa kolekcja. W tym roku chcemy rynek zaskoczyć wieloma ciekawymi projektami w limitowanych seriach. W najbliższych kwartałach planujemy uruchomienie anglojęzycznej wersji sklepu internetowego – zapowiada Dymecki.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Duża konkurencja marek i pełne szafy konsumentów to dziś główne przeszkody rozwoju spółek zajmujących się handlem ubraniami i butami. Sprzyja im tani dolar i ceny frachtu. Zdolność do wyróżnienia się na rynku i trafiona oferta – na nie liczą analitycy.
Bank zanotował w I kwartale wysoki wzrost popytu ze strony klientów biznesowych. Klienci indywidualni nie dopisali, ale i tak zysk okazał się całkiem niezły.
Handlowa spółka wyemitowała obligacje powiązane ze zrównoważonym rozwojem. Przydzielono je 26 podmiotom. Papiery trafią na giełdowy rynek Catalyst.
Łączą się dwie rodzinne firmy produkujące słodycze – polski Colian i niemiecki Gubor Schokoladen. Szczegółów finansowych fuzji nie podano, ale powstaje gigant produkujący około 85 tys. ton słodyczy rocznie.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
Odnotowaliśmy pierwsze doniesienia o próbie podnoszenia cen przez chińskie zakłady produkcyjne. To znak, że amerykańsko-chińska licytacja na cła nie we wszystkich branżach oznaczać może zalew tanich towarów.
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas