Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.02.2016 05:23 Publikacja: 22.02.2016 05:00
Foto: Archiwum
Jaki był rok 2015 dla spółki?
Przede wszystkim był to rok przełomowy i bardzo trudny. W pierwszej połowie roku skupialiśmy się na restrukturyzacji zadłużenia i na wypracowaniu porozumienia z obligatariuszami. Istniejąca wtedy struktura powodowała, że co dwa miesiące zapadałyby duże pakiety obligacji, przez co nie moglibyśmy skupić się na rozwoju biznesu. W ciągu ubiegłego roku dług obligacyjny, który stanowi większą część naszych zobowiązań, zmniejszyliśmy z 34 mln zł do 21 mln zł. W drugim półroczu pracowaliśmy nad tym, by podpisać kontrakty od sieci, a także zwiększyć sprzedaż wybranych linii produktowych bez wzrostu zadłużenia finansowego. Do 2020 r. chcemy całkowicie odejść od finansowania się obligacjami.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Łączą się dwie rodzinne firmy produkujące słodycze – polski Colian i niemiecki Gubor Schokoladen. Szczegółów finansowych fuzji nie podano, ale powstaje gigant produkujący około 85 tys. ton słodyczy rocznie.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Odnotowaliśmy pierwsze doniesienia o próbie podnoszenia cen przez chińskie zakłady produkcyjne. To znak, że amerykańsko-chińska licytacja na cła nie we wszystkich branżach oznaczać może zalew tanich towarów.
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas