Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 16.03.2017 05:05 Publikacja: 16.03.2017 05:05
Prezesem Harpera jest Robert Neymann. Kurs spółki znajduje się w trendzie spadkowym.
Foto: Archiwum
Polish Enterprise Fund V, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, zdecydował o sprzedaży spółki celowej, która jest właścicielem 59,95 proc. akcji Harper Hygienics. Nabywcą jest firma iCotton, łotewski producent artykułów higienicznych i kosmetycznych. Wartość transakcji wynosi zaledwie 1 euro.
– Już od ponad roku szukaliśmy inwestora strategicznego dla tej spółki. Ta nietypowa wycena wynika z jej kondycji finansowej i poziomu zadłużenia – wyjaśnia Jacek Siwicki, prezes EI. Podkreśla, że kupujący zapewni również dodatkowe finansowanie w wysokości 22,5 mln zł na dalszy rozwój spółki. – Zależało mu na czasie, dlatego taka jest forma transakcji (czyli sprzedaż spółki celowej – red.). Zobowiązał się do ogłoszenia wezwania – podkreśla prezes Siwicki. Wezwanie będzie dotyczyć 6,05 proc. akcji. Nie wiadomo, czy przejmujący będzie chciał w dłuższym terminie utrzymać spółkę na giełdzie, czy też wycofać ją z parkietu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Łączą się dwie rodzinne firmy produkujące słodycze – polski Colian i niemiecki Gubor Schokoladen. Szczegółów finansowych fuzji nie podano, ale powstaje gigant produkujący około 85 tys. ton słodyczy rocznie.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Odnotowaliśmy pierwsze doniesienia o próbie podnoszenia cen przez chińskie zakłady produkcyjne. To znak, że amerykańsko-chińska licytacja na cła nie we wszystkich branżach oznaczać może zalew tanich towarów.
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas