Sescom zadebiutuje na GPW 20 marca 2018 roku. Spółka chce kontynuować tempo rozwoju.

20 marca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutuje Sescom. - dostawca rozwiązań dla sieci handlowych. To pierwszy debiut na GPW 2018 roku. Spółka przenosi się z NewConnect. Zmianie rynku nie będzie towarzyszyła oferta akcji.

Publikacja: 16.03.2018 16:18

Do obrotu na GPW zostanie wprowadzonych 750 000 akcji serii A2, 50 000 akcji serii B, 100 000 akcji serii C i 450 000 akcji serii D. Akcje serii B, C i D były dotychczas notowanie na rynku NewConnect, natomiast akcje serii A2 zostały zdematerializowane z zamiarem dopuszczenia oraz wprowadzenia do obrotu na rynku regulowanym. W ten sposób w obrocie znajdzie się 1.350.000 sztuk akcji spółki.

- To dla nas wyjątkowy rok. Zmiana rynku notowań i tym samym debiut na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzmocni naszą pozycję, ale też podkreśli transparentność i otwartą komunikację - to ważne w budowaniu dobrych, wieloletnich relacji biznesowych, także na arenie międzynarodowej. Obecność na GPW to także możliwość pozyskania w przyszłości nowych, stabilnych i długoterminowych inwestorów instytucjonalnych - mówi Sławomir Halbryt, założyciel i prezes zarządu Sescom.

Sescom to międzynarodowy dostawca rozwiązań facility management dla sieci retail, funkcjonuje na rynku od 2008 roku. Od maja 2013 roku Spółka jest notowana na NewConnect. Jak wskazuje spółka w komunikacie, zmiana parkietu notowań to kolejny etap w planie rozwoju firmy, którego celem jest zdolność do konkurowania globalnie w 2020 roku.

- Nasza firma znajduje się w bardzo dobrej sytuacji płynnościowej i gotówkowej, o czym świadczą wysokie przepływy, ujemny dług, czy też systematycznie rosnący kapitał obrotowy. Dlatego mimo ambitnych planów rozwojowych, przy przyjściu na GPW nie zdecydowaliśmy się na emisję akcji, a plany rozwojowe w najbliższej przyszłości chcemy finansować poprzez finansowanie bankowe i dotacje. Nie wykluczamy jednak emisji w przyszłości, gdy pojawią się kolejne projekty inwestycyjne uzasadniające taki cel. Dzięki temu umożliwimy wielu zainteresowanym inwestorom uczestnictwo w ścieżce wzrostu naszej firmy - dodaje Sławomir Halbryt.

28 lutego Sescom zaprezentował najwyższe wyniki finansowe w swojej dziesięcioletniej historii. W roku obrotowym 2016/17 (zakończonym 30 września minionego roku) przychody Spółki wyniosły 96,2 mln zł (+37 proc. rdr) przy EBITDA na poziomie 8,8 mln zł (+34 proc. rdr) i zysku netto rzędu 5,2 mln zł (+18 proc. rdr).

Sescom to międzynarodowy dostawca kompleksowych rozwiązań dla sieci handlowych i usługowych i jeden z największych usługodawców w branży technicznego Facility Management na rynku europejskim. Model biznesowy spółki oparty jest na wspieraniu klientów przez cały cykl życia ich placówek - od planowania inwestycji, przez utrzymanie techniczne sklepów, po efektywność energetyczną, wdrożenia nowych technologii i business intelligence. Obecnie obsługuje ponad 34 tys. placówek w Europie, należących do czołowych firm m.in. z branży retail, HoReCa czy bankowości (m.in. LPP, CCC, Rossmann, Douglas, Panasonic, Eurobank). Sescom wspierał technicznie LPP np. przy otwarciu flagowego sklepu na Oxford Street w Londynie. Do 2020 roku spółka chce być obecna w całej Europie Zachodniej.

Handel i konsumpcja
Pepco traci po informacji o utracie środków w wyniku phishingu
Materiał Promocyjny
ESG W NIERUCHOMOŚCIACH
Handel i konsumpcja
Wojna cenowa Biedronki z Lidlem uderza w rynek
Handel i konsumpcja
Pepco zaatakowane przez hakerów. Wielomilionowe straty
Handel i konsumpcja
Oponeo: wyższa cena przekona inwestorów?
Handel i konsumpcja
Wyższa cena wezwaniu na Oponeo.pl
Handel i konsumpcja
Allegro balansuje na linii średniej dwustusesyjnej. Trend wzrostowy wciąż skromny