Próchnik: Sąd ogłosił likwidację odzieżowej firmy

Choć w tym roku kurs akcji Próchnika mocno już spadł, we wtorek zanurkował: papiery traciły na wartości ponad 46 proc. (kosztowały wtedy 7 gr).

Publikacja: 06.06.2018 05:00

Próchnik: Sąd ogłosił likwidację odzieżowej firmy

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Tego dnia sąd w Łodzi wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Próchnika – poinformował w komunikacie zarząd firmy, najstarszej spółki notowanej na GPW.

Sąd rozpatrzył w ten sposób wniosek zarządu, którym kieruje Julian Kutrzeba. Pierwotnie bezskutecznie szukał on nabywców nowych akcji, a potem inwestorów chętnych przejąć przedsiębiorstwo.

Pod koniec marca zarząd wystąpił o otwarcie postępowania sanacyjnego. Niedługo potem złożył wniosek o upadłość likwidacyjną z postulatem, by sąd zajął się nim w drugiej kolejności. 30 maja wycofał się z tego zastrzeżenia, tłumacząc, że kieruje się interesem wierzycieli.

W sprawozdaniu za I kwartał br. Próchnik wykazał ponad 22 mln zł zobowiązań finansowych, a łącznie około 46 mln zł zobowiązań krótkoterminowych.

Największe zobowiązania firma ma wobec obligatariuszy i banków. Wśród wierzycieli spółki pojawią się zapewne Rafał Bauer, b. już prezes Próchnika (pożyczył firmie w ub.r. 1 mln zł), oraz Rafał Czapul, projektant i twórca Rage Age (podaje, że nie otrzymał zapłaty za udziały w Rage Age).

Na majątek składają się przede wszystkim marki odzieżowe: Adam Feliks Próchnik oraz Rage Age, a także nieruchomość w Łodzi. ziu

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/prochnik

Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF