Pamapol chce zostać na giełdzie

Spółka chce wycofać uchwałę o delistingu z KNF.

Publikacja: 22.06.2020 11:42

Pamapol chce zostać na giełdzie

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Pamapol, producent dań gotowych uznał, że giełda jest korzystnym miejscem do pozyskiwania kapitału w czasach, gdy banki ograniczają dostępność kredytów. – Zdaniem zarządu spółki, w sytuacji ograniczonych możliwości finansowania bankowego i przy jednoczesnych wiarygodnych prognozach wzrostów potrzeb rozwojowych spółek Grupy, niezbędne jest poszukiwanie alternatywnych źródeł finansowania. W tym kontekście obecność Spółki na rynku regulowanym daje znacząco więcej możliwości i zwiększa szanse na pozyskanie środków finansowych – napisała spółka w raporcie bieżącym.

W związku z tym – zarząd wprowadzi do porządku obrad najbliższego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia uchwały, która uchyli tzw. uchwałę delistingową, którą spółka podjęła dwa lata temu. Uchwała ta postanawiała o dematerializacji akcji oraz wycofaniu spółki z obrotu na warszawskiej giełdzie.

Zarząd tłumaczy tę decyzję „istotną zmianą perspektyw rozwojowych spółki oraz całej grupy kapitałowej". W czasie pandemii pojawiły się zarówno korzystne zmiany w strukturze sprzedaży, zwłaszcza wzrosła sprzedażna eksport. – Konieczna jest kontynuacja przyjętych planów inwestycji odtworzeniowo –efektywnościowych, warunkujących odzyskanie rentowności i obsługę otwierających się rynków na produkty spółki – informuje zarząd w uchwale z 20 czerwca.

Pozostanie na giełdzie ma też ułatwić zdobycie dodatkowego finansowania. – Występuje zwiększone zapotrzebowanie na środki finansowe spółek zależnych – MitMar oraz WZPOW Kwidzyn, na finansowanie kapitału obrotowego oraz inwestycji, wynikających z pozytywnych efektów realizacji działań restrukturyzacyjnych, a jednocześnie ma miejsce znaczące zmniejszenie dostępności finansowania bankowego, wynikające zarówno z

niezadowalających wyników finansowych Spółki w 2019 roku, jak i z obecnych zakłóceń w funkcjonowaniu rynku finansowego w Polsce w okresie epidemii koronawirusa – informuje spółka w raporcie bieżącym.

Zarząd Pamapolu informuje, że choć spółki MitMar oraz ZWPOW Kwidzyn notują wysoką dynamikę wzrostu EBITDA, to jednak kumulacja kilkuletnich słabszych wyników finansowych w tych spółkach nie pozwala na samodzielność finansową.

Spółka zgłasza zainteresowanie obligacjami lub pożyczkami zamiennymi na akcje, tłumacząc, że obecność na rynku regulowanym daje więcej możliwości i zwiększa szanse na pozyskanie środków finansowych, zwiększa wiarygodność spółki w oczach zewnętrznych dostawców finansowania i możliwość pozyskania środków w postaci finansowania podporządkowanego, jak obligacje, pożyczki zamienne na akcje – „z uwagi na oferowanie tym inwestorom relatywnie bezpiecznej i płynnej ścieżki wyjścia z inwestycji".

Jeśli akcjonariusze na ZWZ przyjmą zaproponowaną uchwałę uchylającą Uchwałę Delistingową, zarząd wycofa złożony do KNF wniosek o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu, a postępowanie sądowe o stwierdzenie nieważności Uchwały Delistingowej, które toczy się obecnie przed Sądem Okręgowym w Łodzi, stanie się bezprzedmiotowe. – Zakończy to przedłużający się stan niepewności co do statusu spółki i tym samym wzmocni jej pozycję w relacjach zarówno biznesowych jak i z instytucjami finansowymi – informuje zarząd.

Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF