– Przede wszystkim pragnę podziękować wszystkim nowym wspólnikom, którzy postanowili nam zaufać i zaangażować się w dalszy rozwój. To dla mnie i całego zespołu bardzo ważne, że inwestorzy wierzą w nasz model biznesowy i podzielają te same wartości. Teraz przed nami okres wytężonej pracy związany z realizacją celów emisyjnych – stwierdził prezes Janusz Palikot. – Przebieg kampanii udowadnia, że rynek crowdfundingu jest w fazie dynamicznego wzrostu. To już druga kampania w tym roku, która zakończyła się w dniu startu i przekroczyła wartość 4 mln zł – dodał Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny w Crowdwayu, platformie, na której przeprowadzono emisję. Pierwszą była emisja dystrybutora medycznej marihuany CanPoland, która zakończyła się w 11 minut.
Najbliższy czas zapowiada się w spółkach Palikota bardzo intensywnie. Na III kw. planowany jest debiut giełdowy Manufaktury Piwa Wódki i Wina, czyli firmy, w której portfelu znajduje się m.in. Tenczyńska Okovita. Dodatkowo dobre wyniki finansowe, zagwarantowane m.in. dzięki programowi tokenizacji whisky (inwestorzy mogą kupować udziały w beczkach whisky) spowodowały, że Tenczyńska Okovita przeznaczy na zaliczkę na poczet dywidendy około 0,5 mln zł. Środki na wypłatę dla akcjonariuszy nie będą pochodzić z bieżącej emisji.
Jak podkreśla spółka, obecne zmiany na rynku alkoholu są korzystne dla mniejszych firm, które oferują produkty premium. Na popularności zyskują m.in. piwa rzemieślnicze czy wspomniana whisky. Rośnie też trend tzw. patriotyzmu konsumenckiego, który powoduje, że klienci chętniej decydują się na zakupy od polskich przedsiębiorstw. GSU