Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.03.2021 05:10 Publikacja: 29.03.2021 05:10
Siergiej Kasjanow, prezes KSG Agro.
Foto: materiały prasowe
KSG Agro to jeden z wiodących zintegrowanych pionowo ukraińskich agroholdingów. Głównymi kierunkami działalności grupy jest hodowla trzody chlewnej, produkcja wieprzowiny i uprawa roślin.
– Nie będę ukrywał, sytuacja jest trudna i niestabilna. Koniec 2020 r. okazał się nietypowy dla naszej branży. Kryzys gospodarczy zmniejszył siłę nabywczą konsumentów oraz popyt na mięso, nawet w tradycyjnie szczytowym okresie Nowego Roku i świąt Bożego Narodzenia. Ukraińcy świętowali skromnie, zaciskając pasy, bez imprez firmowych i masowych festynów. W rezultacie podaż stabilnie przewyższała popyt i część hodowców, nie mając możliwości sprzedaży produkcji, zaczęła redukować pogłowie – tłumaczy „Parkietowi" Siergiej Kasjanow, prezes KSG Agro. Dodaje on, że na szczęście, trend się odwrócił, popyt odżył w lutym i dalej rośnie wraz ze zbliżeniem się ciepłego sezonu, wiosennych świąt czy grillowania na świeżym powietrzu. Razem z nim rośnie cena, ponieważ w związku z redukcją pogłowia występuje teraz niedobór podaży. W rezultacie cena żywca wieprzowego w lutym wzrosła prawie o 20 proc., co nieco ożywiło branżę i dało wreszcie powody do optymizmu. Tym bardziej że według prognoz KSG Agro trend wzrostowy utrzyma się co najmniej do końca III kwartału br.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas