Informacje te pochodzą z dokumentów, które uzyskała agencja Reuters z zamkniętej dla prasy prezentacji prezesa największego niemieckiego banku, Rolfa Breuera.
W ostatnich miesiącach Deutsche Bank sprzedał swój dział ubezpieczeniowy Deutsche Herold oraz udziały w innym towarzystwie Nuernberger Versicherung.
W dokumentach zawarta była również informacja, że przychody ze sprzedaży części aktywów mogą zostać użyte do wykupienia części akcji Deutsche Banku.
"Wykupienie własnych akcji po atrakcyjnej cenie jest możliwe" - powiedział rzecznik banku, ale nie podał żadnych bliższych szczegółów.
Niemiecka komisja nadzoru rynku kapitałowego już zapowiedziała, że zamierza wszcząć dochodzenie na temat informacji przedstawionych podczas czwartkowej konferencji. Spotkanie było zamknięte dla dziennikarzy, a materiały przez nich uzyskane były natychmiast konfiskowane przez ochronę.