Francuski Pernod Ricard ma ponad 98% głosów Agrosu. W ostatnich tygodniach spółka sprzedała wszystkie udziały w dwóch firmach cukierniczych Skawa i Agros-Optima, a także Pomorskim Przemyśle Mięsnym "Agros-Koszalin". Do połowy października zamierza pozbyć się również Agrosu-Fortuna. Docelowo Agrosowi pozostają aktywa związane z dystrybucją alkoholi. Dlatego nie można wykluczyć połączenia tej spółki z Wyborową (dawny Polmos Poznań), której inwestorem strategicznym jest również Pernod Ricard. - To prawda, że planujemy mieć jedną strukturę organizacyjną w Polsce i mogłaby ona zacząć funkcjonować już od przyszłego roku. Chcemy do tego doprowadzić, jednak bez łączenia firm i wycofywania Agrosu z giełdy - powiedział na konferencji prezes Y. Flaissier, nie zdradzając żadnych szczegółów.
Prezes Y. Flaissier poinformował, że spółka Wyborowa zamierza przeznaczyć w tym roku około 30 mln zł na inwestycje, przede wszystkim na rozwój marki (poza Wyborową należą do niej jeszcze m.in. Premium, Lodowa). - Liczymy, że dzięki temu udział wódki Wyborowej w polskim rynku wzrośnie w niedługim czasie z obecnych 3,2%, do ponad 6% - dodał.
Francuski inwestor protestuje przeciwko projektowi ustawy o napojach spirytusowych. - W obecnym kształcie narusza on normy polskiego prawa w zakresie ochrony własności i jest niezgodny z prawem europejskim - powiedział prezes Flaissier. Jeden z artykułów ustawy definiuje wyroby spirytusowe i zalicza do nich wódkę czystą wyborową produkowaną ze zboża. Prezes Y. Flaissier uważa, że zapis ten umożliwi wszystkim producentom alkoholi oznaczanie swoich produktów nazwą "wyborowa".