W piątek zbierze się rada nadzorcza spółki. Są duże szanse, że wybierze prezesa spośród kandydatów przedstawionych przez Komitet Rekrutacyjny.
Kto na czele
Jak informowaliśmy, z 55 kandydatów do drugiego etapu rekrutacji przeszło ośmiu. Według nieoficjalnych doniesień, najwyższe notowania mieli menedżerowie związani z hurtownią Wkra (spółka zależna WSiP): Artur Pawłowski (prezes Wkry) i Piotr Pruffer (były prezes). Wskazywano, że jeden z nich może być szefem zarządu, a drugi wejdzie w jego skład. Wśród nazwisk, które pojawiły się na liście "pewniaków" był także Krzysztof Murawski, były prezes WSiP.
Jak się dowiedzieliśmy, obecnie Komitet Rekrutacyjny rozważa już tylko trzy kandydatury. K. Murawskiego nie ma w tej trójce. Są w niej natomiast A. Pawłowski i P. Pruffer. Kto jest tym trzecim - nie wiadomo. Przyszły szef WSiP musi zagwarantować, że przyprowadzi ze sobą do zarządu kompetentnych menedżerów. Jarosław Obara, p.o. prezesa WSiP, nie chciał wypowiadać się o zadaniach stojących przed nowym zarządem. Jest jednak przekonany, że można poprawić zarówno efektywność, jak i rentowność wydawnictwa.
Co z układem zbiorowym