Unima 2000 założyła firmę Teleinvention (ma w niej 95 proc. udziałów, pozostałe należą do kadry zarządzającej spółki córki), która będzie świadczyła usługi wirtualnego call center. To rozwiązanie informatyczne, które pozwala konsultantowi na obsługę klienta bez konieczności przebywania w budynku call center. Odbiorcami tego typu usługi mogą być firmy z sektora finansowego i branży turystycznej, informatyczne czy podmioty zajmujące się badaniem rynku. Finansowanie prac nad stworzeniem wirtualnego call center było jednym z głównych celów zeszłorocznej oferty publicznej Unimy 2000.

- Wysokiej klasy specjaliści, współpracujący z naszymi klientami, mogą udzielać porad z dowolnego miejsca i w dogodnej dla siebie porze - mówił Krzysztof Sikora, prezes Teleinvention i równocześnie wiceprezes Unimy 2000.

Ujawnił, że spółka pozyskała już pierwszego klienta. - To podmiot z branży informatycznej - stwierdził prezes. Nie chciał ujawnić nazwy.

Podobnie ostrożnie wypowiadał się na temat planowanych wyników finansowych Teleinvention w bieżącym roku. - Myślę, że będą to widoczne kwoty w sprawozdaniu skonsolidowanym spółki matki - stwierdził. Jego zdaniem, firma powinna osiągnąć próg rentowności (na poziomie wyniku netto) jeszcze w tym roku.

W 2006 r. Unima 2000 zarobiła netto 1,26 mln zł, przy 11,5 mln zł przychodów.