Najlepszy rezultat w ciągu miesiąca, +8,5%, wypracował w lipcu Skandia - Templeton Asian Growth Fund UFK.
Wśród 10 funduszy o najwyższych stopach zwrotu 9 to produkty związane z inwestycjami na rynku azjatyckim. Grono to uzupełnia należący również do grupy funduszy akcji zagranicznych (AKZ) - Aspecta - Arka BZ WBK Akcji Środkowej i Wschodniej Europy UFK, którego jednostka wzrosła w lipcu o +5,6%.
Lipcowa korekta na giełdzie najbardziej dotknęła akcje małych i średnich spółek. Mierzące koniunkturę w tym segmencie indeksy straciły odpowiednio: mWIG40 -10,9%, zaś sWIG80 -7,6%.
Największe straty przyniosły inwestorom inwestycje w sektory związane z budownictwem; subindeks WIG-Deweloperzy stracił -18,5%, zaś WIGBudownictwo -13,6%. Z kolei największe zyski przyniosły inwestycje w branżę medialną +3,3% (po 3 miesiącach spadków), subindeks WIG-Banki wzrósł o +1,9%, natomiast WIG-Paliwa o +0,7%.
W grupie funduszy polskich akcji (AKP), w której znajdują się 94 produkty, tendencji spadkowej oparło się zaledwie 9 UFK. Liderem wzrostów okazał się być PZU Mocna Przyszłość Akcji UFK, którego jednostka zyskała na wartości +0,9%.