"Rozmowy są bardzo zaawansowane i spodziewamy się, że w ciągu 4-6 tygodni podejmiemy decyzję" - powiedział ISB Rogowski.
Usługa MVNO miałaby uzupełnić ofertę spółki, która dostarcza dziś analogową i cyfrową telewizję kablową, telefonię stacjonarną i szerokopasmowy dostęp do internetu. W związku z tym spółka świadczyłaby prawdopodobnie usługi MVNO w ramach swojego pakietu i pod własną marką.
"Oferta telefonii komórkowej ma dla nas strategiczne znaczenie jako uzupełnienie pakietu oferowanych usług. Mamy jednak również założenia dotyczące rentowności tej usługi" - powiedział Rogowski. Zadeklarował, że spółka nie zdecyduje się na rozpoczęcia działalności jako MVNO, jeśli nie okaże się to opłacalnym biznesem.
Rogowski poinformował, że w chwili obecnej klienci spółki korzystają średnio z 1,5 usług przez nią oferowanych (na trzy uwzględniane w rachunku: dostęp do internetu, telefonia stacjonarna, telewizja). Prezes spółki liczy na to, że do końca przyszłego roku ten wskaźnik wzrośnie do poziomu 1,8-2,0.
Według danych Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) z czerwca br., liczba abonentów telewizji kablowej w Polsce wynosiła ok. 4,5 mln abonentów, z czego Multimedia miały 506 tys., co plasowało tę spółkę na trzecim miejscu w kraju. (ISB)