Pomimo wspomnianych ryzyk i wątpliwości, obok zarządu niezwykle optymistyczni pozostają również akcjonariusze. Stosunek ceny do zysku balansuje obecnie w okolicach 47, co jest wartością najwyższą spośród wszystkich handlarzy odzieżą i obuwiem z warszawskiego parkietu. Dla porównania, średnia C/Z dla firm Artman, Euromark, Gino Rossi, LPP, Monnari oraz Redan wynosi 37. Również ta liczba nie jest mała, jednak wyraźnie skromniejsza niż dla CCC. Co więcej, wartość rynkowa NG2 stanowi na dzień dzisiejszy aż 15-krotność kapitałów własnych. Niespotykanie wysokie wartości można wprawdzie próbować tłumaczyć szybkim rozwojem spółki, ale trzeba uważać, by nie przekroczyć cienkiej granicy pomiędzy dobrymi perspektywami a zwyczajną euforią. Tym bardziej, że nawet przy założeniu, że ROE w przyszłości utrzyma się na poziomie z ostatnich 4 kwartałów, wyceny wydają się odrobinę zbyt optymistyczne. Porównanie stosunku C/WK i ROE w przypadku NG2 oraz przedsiębiorstw z branży sugerowałoby kilkuprocentowe przeszacowanie.
Rozstrzygnięcie możliwe już wkrótce
Po długotrwałej konsolidacji ciągnącej się przez niemal cały ubiegły rok początek 2007 r. w końcu przyniósł ukształtowanie się trendu wzrostowego. Szybki ruch zwyżkowy został jednak przekreślony w trakcie lipcowej korekty średnich spółek. Obecnie notowania NG2 znajdują się na rozdrożu. Po osiągnięciu minimum 17 sierpnia kurs zaczął zawracać, jednak pojawiająca się na wykresie formacja nie przybrała jeszcze ostatecznego kształtu. Jeżeli notowania przebiją ważny opór na poziomie 70 zł, który jest jednocześnie wierzchołkiem
z 3 września, będziemy mieli do czynienia z podwójnym dnem, które zapowiada wzrosty. Istnieje jednak również pesymistyczny scenariusz. Jeżeli kurs NG2 pokona dołek z 17 sierpnia, zamiast podwójnego dna na wykresie zagości zwyczajny trójkąt, który uprawdopodobni kontynuację spadków.
Intersport: wybicie w górę
Notowania dystrybutora sprzętu sportowego zachowują się najmocniej w całej branży. W piątek pokonały poziom oporu, jakim był wrześniowy szczyt (17,2 zł). Pobiły w ten sposób historyczny rekord. Trend wzrostowy nie ulega wątpliwości, co dla zwolenników analizy technicznej jest przekonującym argumentem za kupnem akcji spółki. Atrakcyjność inwestycji w akcje Intersportu zmniejsza co prawda wygórowana wycena (wskaźniki rynkowe dla spółki należą do najwyższych w branży), ale w czasie silnego trendu wzrostowego czynnik ten znajduje się zazwyczaj na drugim planie.