Otrzymywaliśmy sygnały od inwestorów indywidualnych, że nasze akcje są dla nich zbyt drogie. Wysoka cena jednostkowa zniechęca graczy do handlowania papierami, co negatywnie przekłada się na płynność - tłumaczył powody, dla których ATM chce przeprowadzić split akcji Tadeusz Czichon, wiceprezes spółki odpowiedzialny za finanse.
WZA zdecyduje
Zgodę na podział akcji w stosunku 1: 8 muszą jeszcze wyrazić akcjonariusze na walnym zgromadzeniu zwołanym na 9 listopada. Wcześniej podejmą decyzję o asymilacji akcji serii A-H w papiery serii A. - Nie ma żadnego uzasadnienia, żeby utrzymywać odrębność serii, skoro wszystkie dają akcjonariuszom takie same prawa - mówił wiceprezes.
Obecnie kapitał zakładowy ATM dzieli się na 4,5 mln walorów o wartości nominalnej 7,6 zł każdy. Split spowoduje, że kapitał spółki będzie dzielił się na 36 mln akcji o nominale 0,95 zł. - Chcielibyśmy zamknąć sprawę podziału papierów jeszcze w tym roku. Niezwłocznie po WZA złożymy odpowiednie dokumenty do sądu rejestrowego, a następnie do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych - wskazał T. Czichon.
"Związywanie" pracowników