Jaki jest harmonogram działań poprzedzających fuzję Cersanitu i Opoczna i kiedy na giełdzie będzie notowana powstała w wyniku tego połączenia jedna spółka?
Zanim zwołamy walne zgromadzenia akcjonariuszy, które wyrażą zgodę na połączenie spółek, musimy złożyć do sądu plan połączenia i zamierzamy to zrobić przed końcem roku, prawdopodobnie jeszcze przed świętami. Zakładamy, że walne połączeniowe odbędą się do końca lutego. W marcu lub w kwietniu funkcjonowałaby więc już jedna spółka. Będzie działać pod nazwą Cersanit - to już jest ustalone. Pozostaną natomiast i będą rozwijane obie marki, będą też dwa działy handlowe.
Jakie korzyści przyniesie fuzja, skoro Opoczno już teraz prawie w połowie należy do Cersanitu?
Połączenie spółek zapewni nam większą kontrolę. Łatwiej będzie nam poukładać produkcję i tym samym optymalnie wykorzystywać moce. To będzie największa korzyść. Poza tym, duża firma ma większe możliwości negocjacyjne, łatwiej jej też przetrwać cięższe czasy na rynku.
Jeśli chodzi o poziom zatrudnienia, to nie przewiduję redukcji. Może będą pewne efekty synergii w działach wspomagających, ale na pewno nie będzie redukcji zatrudnienia w zakładach produkcyjnych czy działach handlowych. Fabryki Opoczna osiągnęły w końcu pełny poziom wykorzystania mocy, co w Cersanicie jest już normą od lat.