W jego opinii złoty powinien się w najbliższym czasie umacniać.

Podobną opinię wyrażają także ekonomiści duńskiego Danske Banku. Według nich złoty będzie najszybciej umacniającą się walutą w regionie, m.in. z uwagi na różnice w stopach procentowych pomiędzy Polską, Czechami i Węgrami, jak również lepszą kondycję polskiej gospodarki. Danske Bank ocenia, że złoty umocni się o 11 proc. w stosunku do czeskiej korony. „Dysproporcja w stopach procentowych między krajami regionu może się powiększyć, jako że w Polsce spodziewamy się zacieśnienia polityki pieniężnej” – czytamy w raporcie duńskiego banku.

Wczoraj złoty zyskał wobec euro około 1 proc., umacniając się do poziomu 4,17 EUR/PLN. Dilerzy dopatrują się w tym wpływu lepszych nastrojów na rynkach wschodzących po tym, jak dane o niskiej inflacji zmniejszyły szanse na szybką podwyżkę stóp procentowych w USA, która spowodowałaby ściągnięcie kapitału z naszego regionu z powrotem na rynki amerykańskie.

Niewielu handlujących podejmuje się jednak wskazania wyraźnego trendu. – Nastroje poprawiły się, ale obroty są bardzo małe. Do końca tygodnia, przy tak małym rynku, możliwe są duże wahania spowodowane pojedynczymi zleceniami – mówi Robert Kęsicki z Kredyt Banku. Jego zdaniem, złoty pozostanie w przedziale 4,1–4,2 EUR/PLN.

[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]