Do tej pory oferowała kredyty głównie firmom we współpracy z Funduszem Mikro (Stępniak jest we władzach zakładanego przez tę instytucję FM Banku). Teraz S4 chce trafić także do odbiorców indywidualnych. Oznacza to, że będzie konkurować m.in. z pośrednikami należącymi do grupy Getinu.

S4 zamierza rozwijać się w systemie franczyzowym, czyli będzie sprzedawała licencje na placówki chętnym, którzy będą spełniali jej wymogi biznesowe. Na stronie internetowej S4 pojawiło się niedawno ogłoszenie, które zachęca do korzystania z tej oferty. Zarząd firmy – kieruje nim Arkadiusz Stolarski, były szef Getin Banku – nie chciał zdradzić szczegółów nowego pomysłu na biznes ani planów spółki na 2010 r.

W tej chwili firma ma 16 placówek (na stronie internetowej podaje, że jest ich 42). Pracuje dla niej 40 doradców. – Staramy się, by doradca docierał do klienta, zanim ten rozpocznie poszukiwanie produktu finansowego chodząc od banku do banku – tłumaczy Gerard Staniecki, członek zarządu S4.

Firma S4 nie podaje przychodów ze sprzedaży ani wyników finansowych za 2008 i 2009 rok. Sprawozdania za 2008 r. nie ma nawet w Krajowym Rejestrze Sądowym. Spółka nie chciała zdradzić, czy wśród jej partnerów biznesowych są w tej chwili inne instytucje niż Fundusz Mikro (instytucja pożyczkowa założona w 1994 r. przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości). Z naszych informacji wynika, że już pośredniczy w sprzedaży polis Uniqa Towarzystwa Ubezpieczeń.

S4 istnieje od 2008 r. Została założona przez Piotra Stępniaka i Arkadiusza Stolarskiego. Od tamtego czasu nastąpił szereg zmian w akcjonariacie, a spółka została dokapitalizowana kwotą 650 tys. zł. Obecnie udziałowcem, oprócz Stępniaka, jest spółka ACA biznesmena Ireneusza Samborskiego (ma 26,72 proc. udziałów).