Sprawne wdrożenie nowego systemu giełdowego umożliwia szybkie wprowadzenie kolejnych zmian funkcjonowania warszawskiej giełdy. GPW przygotowuje się do wprowadzenia nowego podziału na rynek urzędowy i nieurzędowy w związku z nowelizacją ustawy o publicznym obrocie papierami wartościowymi. Rynek urzędowy obejmować ma spółki notowane dotychczas na rynku podstawowym i równoległym. Rynek wolny ulegnie likwidacji, jednak spółki dotychczas na nim notowane przeniosą się na rynek równoległy. Kryteria dopuszczeniowe dla nowych firm kwalifikowanych na rynek urzędowy będą zbliżone do wymogów obecnego rynku równoległego.
Rynek nieurzędowy będzie zorganizowany podobnie jak niemiecki Neuer Markt i będzie prowadzony przez Centralną Tabelę Ofert, wchodzącą w skład grupy kapitałowej warszawskiej giełdy. Przeznaczony on będzie przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zdaniem Piotra Kamińskiego, wiceprezesa GPW, wejściem na ten rynek może być zainteresowanych około 300 firm, zaś kryteria kwalifikacyjne wobec nich mają być ograniczone do minimum.
Analizując pierwsze doświadczenia funkcjonowania WARSET-u, prezes Kamiński stwierdził, że rozważana jest możliwość rezygnacji notowań w systemie jednolitego kursu dnia z jednym fixingiem, jednak nie zgodził się z sugestiami wprowadzenia akcji wszystkich spółek do notowań ciągłych. Jego zdaniem, nie poprawiłoby to płynności obrotu.
Jedną z istotnych nowości ma być także stworzenie spółkom możliwości automatycznego awansu z systemu notowań jednolitych do ciągłych, pod warunkiem spełnienia wymogu odpowiedniej płynności obrotu, na przykład poprzez podpisanie umów z animatorami.
Zdaniem prezesa Kamińskiego wprowadzenie WARSET-u stwarza naszej giełdzie szansę zaistnienia w bardzo prawdopodobnym aliansie, który może zostać zawiązany przez Euronext, LSE i Nasdaq.