Reklama

Rośnie sprzedaż poza Polską

Aktualizacja: 23.02.2017 04:58 Publikacja: 20.03.2007 06:51

Łódzka spółka szuka klientów poza Polską. Jeszcze kilka miesięcy temu, gdy sprzedawała akcje w ofercie publicznej, plany ekspansji sprowadzała do obsługi krajowych kontrahentów otwierających oddziały za granicą. Głównym kierunkiem sprzedaży miały być Niemcy, gdzie Sfinks, jeden z najważniejszych zleceniodawców LSI Software, zamierza otwierać nowe lokale. Operator restauracji zdecydował niedawno, że oprócz Niemiec będzie działał w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Czechach czy państwach bałtyckich. Wszędzie tam będzie ?zabierał ze sobą" informatyczną spółkę.

LSI Software zamierza również samodzielnie poszukać klientów poza Polską na swoje oprogramowanie dla przedsiębiorstw z branży handlowej (sieci sprzedaży) oraz hoteli i gastronomii. - Rozmawiamy na temat rozszerzenia współpracy z naszym partnerem - firmą Wincor Nixdorf - na pozostałe kraje naszego regionu - powiedział Grzegorz Siewiera, prezes giełdowej spółki. LSI Software jest autoryzowanym partnerem niemieckiego koncernu, który jest jednym z największych na świecie producentów rozwiązań informatycznych dla branż gastronomicznej czy handlowej. - Wincor Nixdorf ze swoim oprogramowaniem jest mało obecny w Czechach czy na Węgrzech. Chcielibyśmy rozszerzyć naszą autoryzację i sprzedawać w tych państwach rozwiązania Wincor Nixdorf oraz współpracujące z nimi nasze systemy i specjalistyczne produkty - tłumaczył G. Siewiera. Żeby łatwiej prowadzić sprzedać LSI Software, zamierza otworzyć oddziały za naszą południową granicą.

Prezes Siewiera ujawnił, że spółka ma szanse podpisać umowę z klientem ze Stanów Zjednoczonych. - Nawiązaliśmy kontakty z dwoma podmiotami, które są zainteresowane sprzedażą naszych aplikacji w USA. To olbrzymi rynek, ale bardzo rozproszony, jeśli chodzi o producentów softwareu dla gastronomii. W ciągu kilku miesięcy przygotujemy angielskojęzyczną wersję naszego rozwiązania, którego chęć kupna zgłosił jeden z kontrahentów - mówił prezes.

Produkty LSI Software, a właściwie przejętej niedawno spółki Softech, są również obecne w krajach Bliskiego Wschodu. - Na razie systemy Gastro (dla gastronomii - przyp. redakcji) działają w 50 lokalizacjach: w Jordanii, Katarze i Omanie. Finalizujemy rozmowy w sprawie zawarcia umowy na 50 kolejnych obiektów. Firma liczy również, że wkrótce podpisze kontrakty na sprzedaż rozwiązań informatycznych dla hoteli. - W grę wchodzi około 100 obiektów - podsumował G. Siewiera.

LSI Software, którym kieruje Grzegorz

Reklama
Reklama

Siewiera,

ma klientów

z Bliskiego Wschodu,

a w najbliższym czasie podpisze pierwszą

umowę w USA.

fot. Andrzej Cynka

Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Gospodarka
Tradycyjny handel buduje więzi
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama