- Monika Bednarek pozostanie prezesem Eurozetu, spółki prowadzącej ogólnopolską rozgłośnię Radio Zet - poinformowała Valerie Blondeau, rzecznik prasowy grupy Lagardere, kontrolującej Eurozet. To odpowiedź na pytanie postawione niedawno przez "Parkiet", gdy francuski koncern zapowiedział na naszych łamach wprowadzenie do Eurozetu nowego menedżera odpowiedzialnego za cyfrowe biznesy w Polsce. - Jesteśmy w trakcie rekrutacji tej osoby. Będzie podlegała bezpośrednio Monice Bednarek - wyjaśnia V. Blondeau. Według niej, aktywność grupy w segmencie cyfrowym oznacza między innymi budowę interaktywnego portalu internetowego oraz przygotowanie i sprzedaż cyfrowych wersji treści dostarczanych przez media wchodzące w skład koncernu. Ich odbiorcami mogą być np. operatorzy telefonii komórkowej, którzy coraz silniej zaznaczają swoją obecność na rynku szybkiego internetu.

To strategia podobna do tej, którą ma obecnie większość prasowych wydawców, którzy liczą na to, że uda im się sprzedać treść w nowych kanałach dystrybucji (internet, telefonia komórkowa). Do ery dominacji internetu przygotowują się także telewizje i radiostacje, dla których biblioteki programowe i prawa autorskie stają się coraz istotniejszą wartością. Dlatego wraca pytanie o to, jak będzie wyglądała współpraca między mediami.

Lagardere w Polsce obecny jest głównie w radiu i kobiecych magazynach kolorowych. Czy szuka dla swoich firm partnera w postaci telewizji? A może chciałoby wejść na polski rynek telewizyjny i o tym właśnie rozmawia z Grupą ITI? - Jeśli chodzi o te pytania, nie mam komentarza dopóki coś się nie wydarzy - ucina V. Blondeau.