Na podbój Ameryki

Aktualizacja: 28.02.2017 01:30 Publikacja: 01.04.2008 09:57

City Interactive, polski producent gier komputerowych, zarejestrował spółkę zależną w Stanach Zjednoczonych, które są największym rynkiem gier na świecie. Jego wartość ocenia się na 9,5 mld USD rocznie.

- Do tej pory sprzedawaliśmy w USA bardzo niewiele. W tym roku nasze gry komputerowe trafią jednak do największych sieci handlowych w Ameryce Północnej, czyli Walmart, Target, Best Buy czy Game Stop - mówi Marek Tymiński, prezes City Interactive. Przewiduje też, że w ciągu kilku najbliższych lat USA i Kanada staną się największymi rynkami zbytu dla City Interactive.

- Planujemy, że w 2008 r. eksport stanowić będzie ponad 60 proc. przychodów. W zeszłym roku sprzedaż zagraniczna liczona pro forma (łącznie z Onigames, z którym City Interactive połączyła się w maju 2007 r. - przyp. red.) stanowiła 51 proc. naszych obrotów - mówi Tymiński.

Obecnie największym zagranicznym rynkiem zbytu są Niemcy. City Interactive nie podaje jednak wartości sprzedaży na poszczególnych rynkach.

Rozwój międzynarodowej sieci dystrybucji był jednym z głównych celów emisyjnych City Interactive. Projekt zakłada tworzenie spółek zależnych lub przedstawicielstw za granicą i podbój nowych rynków. City Interactive ma już przedstawicielstwa i oddziały w Peru, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii.

W 2007 roku przychody ze sprzedaży liczone pro forma wyniosły 22,5 mln zł, a zysk netto prawie 4,5 mln zł.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego