Serbska spółka IT ComTrade planuje przejęcia w Polsce, rozważy debiut na GPW

Warszawa, 09.04.2008 (ISB) - Serbska grupa IT ComTrade, która sprzedała pakiet 21% swoich akcji bankowi UniCredit, rozmawia o przejęciach w Polsce, poinformowała agencja DealWatch.

Aktualizacja: 27.02.2017 23:52 Publikacja: 09.04.2008 18:34

"W chwili obecnej prowadzimy bardzo poważne rozmowy o przejęciach z dwiema polskimi spółkami, ich wynik będziemy znali pod koniec roku" - powiedział prezes Veselin Jevrosimovic w wywiadzie z agencją DealWatch o fuzjach i przejęciach.

Jevrosimowic dodał, że spółka planuje IPO w 2009 lub 2010 roku. Dokładny termin zależy od sytuacji na rynkach finansowych i tego na którą giełdę spółka się zdecyduje. Według prezesa, w grę wchodzi Londyn, Warszawa i Wiedeń.

ComTrade nie podał wartości transakcji z UniCredit, ale DealWatch cytuje dyrektora finansowego Aleksandara Marasa, który w sierpniu zeszłego roku ocenił wartość spółek z grupy na ok. 90 mln euro.

ComTrade działa obecnie w Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni, Czarnogórze, Bułgarii, Albanii i Macedonii. Wartość jego obrotów jest szacowana na 150 mln euro rocznie.

We wtorek ComTrade poinformował, że kupił 99,8% akcji słoweńskiej firmy Hermes SoftLab. Według serbskich mediów wartość transakcji wyniosła 40 mln euro, z czego połowę sfinansowała pożyczka udzielona przez UniCredit.

Według Jevrosimowica polskie firmy, z którymi rozmawia ComTrade są większe od Hermesa i ewentualne przejęcia będą miały wyższą wartość. (ISB)

mtd/maza

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego