Tym razem rada nadzorcza chce szybko wyłonić szefa spółki

Aktualizacja: 27.02.2017 23:09 Publikacja: 11.04.2008 09:44

Do wczoraj chętni do objęcia stanowiska prezesa Bumaru i dwóch członków zarządu - ds. handlu oraz restrukturyzacji i konsolidacji grupy - mogli zgłaszać swoje kandydatury.

Do chwili zamknięcia tego wydania "Parkietu" posiedzenie rady nadzorczej zbrojeniowego holdingu jeszcze się nie zakończyło. Udało nam się jedynie dowiedzieć, że w ramach trzech postępowań konkursowych napłynęło około 30 zgłoszeń.

Według niepotwierdzonych informacji, w gronie chętnych do kierowania grupą ponownie znalazł się Roman Baczyński, wymieniany jako faworyt w poprzednim - zakończonym 20 marca bez rozstrzygnięcia - postępowaniu. Z samym zainteresowanym nie udało się nam skontaktować.

Baczyński był już prezesem Bumaru, jednak na początku zeszłego roku został odwołany ze stanowiska przez walne zgromadzenie. 83,6 proc. udziałów Bumaru kontroluje Skarb Państwa.

W poprzednim konkursie na prezesa wysokie noty zebrał również Henryk Ogryczak, były wiceminister gospodarki. Rada nadzorcza nie podała powodów zakończenia postępowania bez rozstrzygnięcia.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na szefa Bumaru w ramach bieżącego konkursu rozpoczną się w sobotę. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami członków rady nadzorczej, nazwisko nowego prezesa powinno być znane już 15 kwietnia. 17 kwietnia będą przesłuchiwani potencjalni członkowie zarządu.

Warszawski Bumar jest holdingiem, w którego skład wchodzi 19 spółek produkcyjnych i handlowych z branży zbrojeniowej, ale także maszyn budowlanych i rolniczych. Spółka matka w 2007 roku miała 2,8 mld zł przychodów i około 22 mln zł zysku netto.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego