Na organizowanych przez SIG kursach duży akcent położony będzie na aspekt praktyczny szkolenia – omawiane będą przykłady z rynku, pod okiem wykładowcy kursanci wspólnie będą rozwiązywać ćwiczenia. Postawiono również na przystępny przekaz - podczas szkolenia ABC Giełdy nie będą używane skomplikowane pojęcia takie jak np. korekta nieregularna, formacja objęcia typu amerykańskiego, oscylator stochastyczny, kąty Ganna, fale Elliotta czy projekcje Fibonacciego. Na koniec każdego kursu odbiorcy rozwiązywać będą testy, które następnie wspólnie z wykładowcą zostaną omówione - w ten sposób zdobyta wiedza utrwali się. Uczestnicy kursów poza możliwością kontaktu mailowego z wykładowcą dostaną również dostęp do materiałów giełdowych opracowywanych przez autora szkoleń. Planowana jest również organizacja cyklicznych spotkań dla absolwentów, stanowiących doskonałą formę wymiany poglądów na temat rynku oraz doświadczeń inwestorów. Liczba osób na poszczególnych kursach będzie ograniczona i ściśle określona, a dzięki temu każdy uczestnik będzie mieć kontakt z wykładowcą i aktywnie uczestniczyć w szkoleniu.
Firmy nastawione na rozwój zawodowy swojej kadry mogą zgłaszać zapotrzebowania na szkolenia zamknięte z dziedziny inwestowania na giełdzie. Wówczas stworzony zostanie indywidualny program, dopasowany do wymagań oraz poziomu wiedzy uczestników.
Istnieje również możliwość zorganizowania szkolenia typu in-house, dopasowanego do potrzeb i wymagań Klienta oraz w terminie i w miejscu wskazanym przez Niego.
W ofercie standardowej SIG znajdują się kursy o następującej tematyce:
Poziom podstawowy: • ABC Giełdy, czyli wstęp do inwestowania • Analiza techniczna dla początkujących • Rynki instrumentów pochodnych – kontrakty futures, forward i opcje