Jak można przeczytać w komentarzu niski poziom przychodów ze sprzedaży oraz związane z tym wyniki na działalności operacyjnej są konsekwencją charakteru prac, które prowadzone są aktualnie przez spółkę. „Realizowane projekty doradcze w znacznej mierze uzależnione są od sukcesu końcowego danego projektu, gdzie wynagrodzenie Emitenta jest wypłacane w postaci tzw. success-fee" – argumentuje firma - Na dzień sporządzenia niniejszego raportu kwartalnego spółka prowadzi kilka projektów doradczych, mających na celu pozyskanie kapitału, które w przypadku pozytywnego zakończenia pozwolą wygenerować znaczne przychody z tytułu success-fee. W takim przypadku wyniki finansowe uległby istotnemu polepszeniu – czytamy dalej w raporcie.
Przedstawiciele spółki nie ukrywają, że na ich wyniki wpływ miała także zła sytuacja na rynku kapitałowym. „Spadające ceny akcji spółek będących w portfelu spółki (Alumast, Hefalserwis) mają swoje odzwierciedlenie w kosztach finansowych, które zostały ujęte w pozycji „aktualizacja wartości inwestycji" i obniżyły wynik netto za okres II kwartału br. Niemniej jednak koszt ten ma charakter księgowy i w przypadku polepszenia się sytuacji na giełdzie wartość akcji będzie mogła być przeszacowana w górę".
Spółka w kwietniu i maju dokonała m.in. sprzedaży wszystkich udziałów w Giełdowym Domu Maklerskim. Decyzję tą spółka argumentuje przedłużającym się procesem uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej, potencjalnym ryzykiem odmowy udzielenia zezwolenia przez Komisję Nadzoru Finansowego, a także relatywnie - wobec aktualnej sytuacji na rynku kapitałowym - dużymi nakładami inwestycyjnymi wiążącymi się z uruchomieniem działalności maklerskiej.
GoAdvisers jeszcze do końca 2011 r. specjalizował się w dużej mierze w pomaganiu spółkom wybierającym się na mały giełdowy parkiet. W styczniu tego roku GPW skreśliła spółkę z listy autoryzowanych doradców za brak informacji o dobrowolnym postępowaniu układowym, jakie angielski Avtech – klient GoAdvisers – zawarł przed debiutem na NC w lipcu 2011 r. Władze GoAdvisers tłumaczyły, że same padły ofiarą nieuczciwej spółki, to jednak w postępowaniu przed GPW nie pomogło.
Teraz spółka chce się koncentrować przede wszystkim na prowadzeniu działalności w obszarze doradztwa korporacyjnego oraz działalności inwestycyjnej.