Nazywa się PKO Akcjomat i ma pomóc klientom w zwiększeniu zyskowności ich inwestycji poprzez rozłożone w czasie oraz stopniowe przesuwanie środków z subfunduszu o niskim poziomie ryzyka do subfunduszu lub portfela subfunduszy o wyższym potencjale zysku.

Zasada działania programu jest prosta. W pierwszej kolejności, środki przeznaczone na inwestycję są wpłacane do pieniężnego subfunduszu PKO Skarbowy i stopniowo, przez 12 miesięcy, przenoszone do wybranego przez klienta wariantu (subfunduszu lub portfela inwestycyjnego). Dzieje się to zupełnie automatycznie, co jest nie tylko wygodne, ale także pozwala ograniczyć wpływ emocji na ostateczny wynik inwestycji.

Program jest dostępny w dwóch wariantach: z wybranymi subfunduszami inwestycyjnymi (dostępny dla wszystkich klientów PKO BP) lub z trzema gotowymi strategiami inwestycyjnymi, czyli portfelami (dostępny dla klientów bankowości osobistej w PKO BP).

- Większość naszych klientów inwestuje raczej w produkty o niskim poziomie ryzyka, które w obecnej sytuacji rynkowej mają ograniczone możliwości wypracowywania atrakcyjnych stóp zwrotu. Inwestorzy nadal żywią sporą awersję do ryzyka związanego z inwestycjami w fundusze powiązane z rynkami akcji. Dlatego też przygotowaliśmy produkt, który znacząco zmniejsza ryzyko rozpoczęcia inwestycji w niewłaściwym momencie i powoli, bez emocji inwestuje w produkty z komponentem akcyjnym o zróżnicowanym poziomie ryzyka. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci będą mieli szansę zbudować dobrze zdywersyfikowaną inwestycję z korzystną relacją potencjalnego zysku do ryzyka – przekonuje Piotr Żochowski, prezes PKO TFI, w dzisiejszym komunikacie.

PKO Akcjomat dostępny jest w ofercie PKO TFI i w oddziałach PKO BP od 1 kwietnia br.