Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Jak jednak wskazuje Bartosz Sawicki, kierownik departamentu analiz w TMS Brokers, na wykresie dziennym tej pary coraz bardziej ewidentne są oznaki załamywania się tej tendencji. – Przede wszystkim kurs po kilku nieudanych próbach w końcu wybił się z budowanej przez blisko rok bazy. Jej górne ograniczenie wyznaczały zbiegające się przy 1,0750 zniesienie 50 proc. zeszłorocznych zniżek oraz lokalne szczyty z lipca, sierpnia, października 2016 r. i lutego tego roku.
Sforsowanie tak długo respektowanej bariery z pewnością świadczy o sile popytu, ale definitywnym potwierdzeniem zmiany trendu będzie dopiero przebicie linii trendu poprowadzonej aż od szczytów z wiosny 2011 r. – mówi Sawicki. Jej znaczenie dodatkowo rośnie, ponieważ obecnie przebiega ona w okolicy ważnej, 200-tygodniowej średniej ruchomej (1,0870). – Przełamanie tych oporów bez uprzedniej krótkoterminowej korekty wydaje się mało prawdopodobne (silne wykupienie obrazowane wysokimi wartościami oscylatora RSI14). Impet ostatniej zwyżki sugeruje, że w szerszym horyzoncie strona popytowa przejęła inicjatywę. Silny opór 1,0750 zamienił się w ważne wsparcie. Dopóki nie zostanie ono przebite, scenariuszem bazowym będzie przebicie wspomnianej linii tendencji spadkowej i realizacja zasięgu wynikającego z rozpiętości przedziału wahań, w którym kurs był zamknięty w ostatnich miesiącach. Przestrzeń do kontynuacji zwyżki należy szacować na niemal 5 proc. – twierdzi Sawicki.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Bezpieczeństwo żywnościowe, technologie jutra i kierunki dla handlu. Branża spożywcza i rynek z konsumentami w c...
- Nie zakładamy już stabilizacji długu w średnim terminie, przy braku dodatkowych działań konsolidacyjnych. Prog...
Cele polityki energetycznej nakreślone są na wiele lat w przód, ale ich realizacja trwa już od długiego czasu. Z...
– Naszym celem jest większa kontrola i lepsza ochrona graczy – mówi Jari Vähänen, przewodniczący Fińskiego Stowa...
Udało nam się zmienić domenę .pl z jednej z najniebezpieczniejszych, w których jest najwięcej stron scamowych, w...
Podążanie za potrzebami konsumenta, budowanie z nim długofalowej więzi opartej na kontakcie z drugim człowiekiem...