Zadebiutowała ona niespełna miesiąc temu a cenowy rekord padł w miniony wtorek. Później zaczęła się gwałtowna dwudniowa wyprzedaż i kurs do czwartkowego zamknięcia zanurkował o 52 proc.

W piątek było przeciąganie liny, a duża zmienność notowań doprowadziła do wstrzymania handlu papierami AMTD Digital

Te stracone w ciągu dwóch sesji 160 miliardów dolarów to więcej niż wynosi kapitalizacja takich tuzów rynkowych jak Intel, Morgan Stanley czy Goldman Sachs.

Trwający przez trzy tygodnie spektakularny rajd niesamowicie podbił kurs akcji AMTD Digital. We wtorek, jak odnotował Bloomberg, w pewnym momencie zwyżka od debiutu wynosiła ponad 32000 proc. Kapitalizacja tej spółki finansowej skoczyła do 300 miliardów dolarów i pod tym względem znalazła się ona w pierwszej trójce firm finansowych na świecie.

Jednak w roku obrachunkowym zakończonym w kwietniu 2021roku przychody AMTD Digital wyniosły zaledwie 25 milionów dolarów podczas gdy tacy giganci branży finansowej jak Berkshire Hathaway, kontrolowane przez Warrena Buffetta, czy nowojorski bank JP Morgan Chase mogą pochwalić się setkami miliardów dolarów w tej pozycji.

W piątek AMTD Digital poinformowała, że gwaranci jej IPO postanowili zrealizować opcje nabycia 2,4 miliona walorów ADS (American Depositary Shares) po cenie z IPO wynoszącej 7,80 USD.

Na zamknięciu piątkowej sesji na NYSE papiery AMTD Digital kosztowały 721,23 USD.

Czytaj więcej

Kolejna spółka stała się memem