Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.05.2025 04:53 Publikacja: 30.06.2022 05:00
Foto: Adobe Stock
Po zniesieniu ograniczeń regulacyjnych w ubiegłym roku największe europejskie banki zapowiedziały śmiałe plany skupów akcji. Jednak obecne realia gospodarcze powodują, że tempo buybacków może zostać zmniejszone, a niektóre plany zrewidowane.
Co najmniej 20 największych pożyczkodawców uruchomiło skup akcji własnych – lub przygotowuje się do tego – w 2022 r., a łączna ich kwota wynosi 27 mld euro. Na czele stoją UBS (6 mld USD), BNP Paribas (4 mld euro) i Intesa (3,4 mld euro). Wiele banków ze Starego Kontynentu zapowiedziało skupy akcji w ubiegłym roku, ich sytuacja kapitałowa bowiem była bardzo dobra. Mediana wskaźnika CET1 w sektorze wzrosła w ciągu 18 miesięcy aż do końca III kwartału 2021 r. o 1,5 pkt proc.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W drugim głosowaniu lider CDU/CSU Friedrich Merz został wybrany kanclerzem Niemiec.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Lider CDU/CSU Friedrich Merz nie zdołał zebrać wymaganego poparcia, by w głosowaniu w parlamencie zostać wybranym kanclerzem Niemiec.
Niepewność dotycząca kondycji gospodarki amerykańskiej przemawia za tym, by Rezerwa Federalna na środowym posiedzeniu wstrzymała się z decyzjami o obniżkach stóp.
Towary z Państwa Środka, które miały zostać wyeksportowane do USA, zaczynają zalewać rynek krajowy i bywają sprzedawane z dużymi zniżkami.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Warren Buffett zrobił, co mógł, aby przygotować swojego następcę w Berkshire Hathaway. Powierzył przyszłemu CEO Gregowi Abelowi zarządzanie większością firm, mianował go wiceprezesem, współpracował z nim przy ostatnich inwestycjach w Japonii.
Klaus Schwab jest oskarżany o manipulowanie globalnymi raportami o konkurencyjności, wykorzystanie funduszów organizacji na prywatne luksusy i tworzenie toksycznego środowiska pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas