Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Akcjonariusz Twittera pozywa miliardera Elona Muska o zbyt późne przekazanie komunikatu dotyczącego nabycia walorów platformy społecznościowej.
Według pozwu Muskowi nie udało się ujawnić swojego zakupu 9,2 proc. akcji Twittera w wymaganym prawem czasie, na czym stracić mogli sprzedający akcje, a zyskać mógł sam miliarder. Zgodnie z prawem inwestorzy nabywający pakiet akcji przekraczający 5 proc. kapitału mają obowiązek zgłosić zakup w ciągu dziesięciu dni kalendarzowych. Według pozwu prezes Tesli powinien zgłosić swoje zakupy do 24 marca. Sprzedający między wspomnianą datą a 4 kwietnia, czyli datą ostatecznej publikacji, znacząco stracili. Co więcej, z powodu opóźnienia publikacji komunikatu Musk miał zarobić na transakcji 143 mln dolarów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Biały Dom zagroził m.in. Japonii oraz Korei Południowej wysokimi cłami. Rynek nie zwrócił jednak na to uwagi, gdyż spodziewa się, że i tak Trump za jakiś czas złagodzi swoje stanowisko.
Małe alpejskie księstwo, będące centrum bankowości oraz rajem podatkowym, zmaga się z powodu sankcji z problemem trustów „zombie”.
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierzyć od 1 sierpnia. Stawka 25 proc. grozi Japonii i Korei Południowej, ale rynek się tego nie przestraszył.
Waszyngtońska administracja przesunęła termin podwyżek ceł z 9 lipca na 1 sierpnia. Niepewność związana z polityką handlową może więc utrzymać się dłużej.
JP Morgan przewiduje 4000 USD za uncję kruszcu do połowy 2026 roku, podczas gdy Citi prognozuje... spadki poniżej 3000 USD. Rynek dzielą różnice w interpretacji zachowań ETF-ów, zakupów banków centralnych i globalnych reform.
Xiaomi to jedyna firma technologiczna, która z powodzeniem zdywersyfikowała działalność, zajmując się produkcją samochodów. Apple próbowało stworzyć samochód przez dekadę i za 10 miliardów dolarów , ale w zeszłym roku się poddało.