W komunikacie, który ma być ogłoszony na zakończenie szczytu w Deauville, a którego kopię zdobył Reuters, wskazano, że państwa europejskie, Stany Zjednoczone i Japonia uzgodniły, iż zapewnią, że ich finanse publiczne będą zrównoważone.
- Globalne uzdrowienie (gospodarcze) nabiera siły i staje się bardziej "samopodtrzymujące". Jednak (...) wewnętrzne i zewnętrzne nierównowagi wciąż niepokoją - głosi komunikat.
- Znaczny wzrost cen towarów i ich nadmierna niestabilność są znaczącą przeszkodą dla uzdrowienia (gospodarczego). W tym kontekście uzgodniliśmy, że będziemy się nadal koncentrować na działaniach, niezbędnych dla wzmocnienia równowagi finansów publicznych, wzmocnienia uzdrowienia (gospodarczego) i rozwoju zatrudnienia, by obniżyć ryzyko i zapewnić silny, trwały i zrównoważony wzrost, także przez reformy strukturalne - głosi komunikat.
W dokumencie tym zawarto również zapewnienie, że Europa będzie nadal walczyć z kryzysem zadłużenia publicznego w niektórych krajach, Stany Zjednoczone przygotują "przejrzyste i wiarygodne średnioterminowe ramy konsolidacji fiskalnej", a władze Japonii, zapewniając środki na odbudowę zniszczeń, spowodowanych trzęsieniem ziemi i tsunami z 11 marca, zajmą się też kwestią równowagi finansów publicznych. [srodtytul]Grupa pomoże Afryce[/srodtytul]
Przedstawiciele państw grupy G8 zgodnie przyznali, że będą wspierać aspiracje krajów arabskich w ich dążeniach do demokracji. W oświadczeniu poinformowali, że przeznaczą 20 mld euro jako wsparcie dla reform przeprowadzanych w tych krajach. Z tej kwoty 3,5 mld euro trafi poprzez Europejski Bank Inwestycyjny do Egiptu i Tunezji. Pomoc będzie przekazywana w latach 2011-2013.