"Zielony" Google

Internetowy gigant utworzył fundusz inwestycyjny, o wartości 280 milionów dolarów. Celem jest umożliwienie rozwoju i instalacja paneli na coraz większej ilości dachów

Aktualizacja: 25.02.2017 15:52 Publikacja: 15.06.2011 10:12

"Zielony" Google

Foto: Bloomberg

Panele słoneczne będą instalowane przez firmę SolarCity. To jak do tej pory największa „zielona” inwestycja Google. – Nie chodzi tylko o wpływ na środowisko naturalne, ale także dobry zysk – twierdzi Lyndon Rive, prezes SolarCity

Popularność energii słonecznej w USA ciągle wzrasta. W 2010 roku w 65 tysiącach gospodarstw zainstalowano ogrzewanie wody energią słoneczną. To 2 razy większa liczba niż w roku poprzednim.

Kluczem do sukcesu firmy SolarCity jest przystępna forma finansowania inwestycji. Firma znana jest z programów leasingu i umów z odroczoną płatnością, które pozwalają klientom uniknąć płacenia dziesiątek tysięcy dolarów z góry.

SolarCity dzięki funduszowi Google pokryje koszty instalacji i utrzymania paneli. Klienci zapłacą jedynie za energię, zwykle w miesięcznych ratach.

Partnerami SolarCity są również Citigroup Inc. i U.S. Bancorp. – Takie inwestycje to dobry biznes – zapewnia - "Los Angeles Times" Rick Needham, dyrektor strategiczny Google. – Nie tylko dywersyfikujemy nasze portfolio ale i wspieramy czyste technologie – dodaje.

Inwestycja z SolarCity nie jest pierwszą „zieloną” inwestycją Google. Firma zainwestowała niemal 700 mln dolarów w farmy wiatrowe oraz energię słoneczną. Autobusy w Mountain View, gdzie mieści się kwatera główna firmy napędzane są energią słoneczną. Dużą część energii pochłanianej przez korporację Google pozyskuje przez panele słoneczne umieszczone na dachach budynków firmy.

W kwietniu, Google zainwestował 168 mln dolarów w elektrownię słoneczną na pustyni Mojave. W zeszłym tygodniu Google umieścić w 70 stacji ładowania akumulatorów samochodów z napędem elektrycznym i planuje zainstalować dodatkowe 250.

Gospodarka światowa
Apple spółką wartościową? Rekordowe 110 miliardów dolarów na skup akcji
Gospodarka światowa
Strefa euro wróciła do wzrostów. Powiew optymizmu
Gospodarka światowa
USA. Vibecesja, czyli gdy dane rozmijają się z nastrojami zwykłych ludzi
Gospodarka światowa
USA: Odczyt PKB rozczarował inwestorów
Materiał Promocyjny
Wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO
Gospodarka światowa
PKB USA rozczarował w pierwszym kwartale
Gospodarka światowa
Nastroje niemieckich konsumentów nadal się poprawiają