Kolejna firma zaatakowana przez hakerów

Po Sony i Nintendo, hakerzy zaatakowali kolejną firmę z branży gier komputerowych. Koncern Sega potwierdził, że dane osobowe dotyczące 1,29 mln klientów firmy wpadły w niepowołane ręce

Aktualizacja: 25.02.2017 15:35 Publikacja: 20.06.2011 11:38

Kolejna firma zaatakowana przez hakerów

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski Szymon Łaszewski

Sega została zaatakowana w piątek, 17 czerwca. Dziś firma potwierdziła, że dane 1,290,755 użytkowników usługi Sega Pass zostały wykradzione.

Według informacji ujawnionych przez firmę wyciekły adresy pocztowe i daty urodzin klientów. Firma zapewnia, że informacje o płatnościach, takie jak numery kont, są bezpieczne.

- Jest nam bardzo przykro, za utrudnienia jakie spotkały naszych klientów – powiedział rzecznik firmy Yoko Nagasawa.

Firma w piątek poinformowała w emailu wysłanym do swoich klientów, że niezidentyfikowane i nieautoryzowane włamanie miało miejsce do bazy danych firmy. Sega, aby zabezpieczyć się przed dalszym wyciekiem danych wyłączyła serwery, które padły ofiarą hakerów, i poprosiła klientów o zmianę haseł.

Na razie nie wiadomo kto stoi za atakiem na firmę. Grupa hakerów LuzSec, która zaatakowała m.in Sony i Nintendo oraz strony internetowe CIA, zaprzeczyła by miała cokolwiek wspólnego z atakiem na Segę. Co więcej, hakerzy w wiadomości na Twitterze proszą firmę o kontakt i oferują pomoc - Chcemy pomóc, zniszczyć hakerów, którzy was zaatakowali. Kochamy Dreamcast'a, ci ludzie pójdą na dno - informują.

W kwietniu doszło do największej w historii kradzieży danych. Hakerzy uderzyli w jeden z największych japońskich koncernów – Sony. W rękach przestępców znalazły się dane ponad 77 milionów klientów, min. numery kont kredytowych użytkowników usługi PlayStation Network oraz Qriocity .

Gospodarka światowa
Meta dostanie odszkodowanie za infekowanie WhatsAppa
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka światowa
Chińska spółka zyskuje na wojnie Indii z Pakistanem
Gospodarka światowa
Zamówienia w niemieckich fabrykach wzrosły w marcu bardziej niż przewidywano
Gospodarka światowa
Niepewność polityczna i handlowa ciąży wskaźnikom koniunktury
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka światowa
Wstrząsy handlowe przyniosły aprecjację
Gospodarka światowa
Friedrich Merz został kanclerzem Niemiec