Reklama

Financial times: Ghosn pozwał Nissana i Mitsubishi

Carlos Ghosn wytoczył proces Nissanowi i Mitsubishi, którymi jeszcze nie tak dawno kierował. Ma to być forma odwetu za oskarżenie go o finansowe malwersacje, których miał się dopuścić w joint venture utworzonym przez te motoryzacyjne koncerny.

Publikacja: 20.07.2019 16:44

Financial times: Ghosn pozwał Nissana i Mitsubishi

Foto: Bloomberg

Do sądu w Holandii wpłynął pozew opiewający na 15 mln euro, w którym doradcy Ghosna stwierdzają, że zwolniony z pracy szef rady nadzorczej Nissana oskarża dwie japońskie firmy o niewłaściwe zerwanie jego kontraktu jako pracownika Nissan-Mitsubishi BV (NMBV), bez przedstawienia jakichkolwiek dowodów na zarzucane mu czyny.

Wspólne dochodzenie Nissana i Mitsubishi wykazało w styczniu, że ich były szef miał otrzymać 7,8 mln euro nienależnego wynagrodzenia od NMBV – joint venture utworzonego przez niego w 2017 r.

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Gospodarka światowa
Akcje Amazonu znalazły się pod presją
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Gospodarka światowa
Po dobrym roku dobry styczeń eToro
Gospodarka światowa
Stopniowo rośnie skala zagrożenia importem z Chin dla przemysłu. Oto zagrożone branże
Gospodarka światowa
Niedobór RAM może uderzyć w zyski gigantów
Gospodarka światowa
Gospodarka japońska uniknęła recesji
Gospodarka światowa
Gospodarka Japonii uniknęła recesji
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama