Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Same opłaty za usługi świadczone podczas przygotowywania ofert publicznych przyniosły im 13 mld USD, o 90 proc. więcej niż w 2019 r. i zarazem najwięcej od pęknięcia w 2000 r. bańki internetowej. Całość przychodów banków inwestycyjnych związanych z organizacją ofert publicznych wzrosła z 18,3 mld USD w 2019 r. do 32 mld USD w 2020 r. Przychody z organizacji emisji długu wzrosły natomiast o 25 proc., do 42,9 mld USD.
Banki inwestycyjne mocno skorzystały na tym, że wiele spółek emitowało dług podczas pandemii, a ultraluźna polityka banków centralnych sprzyjała tym emisjom. Hossa na giełdzie przyczyniła się natomiast do ożywienia na rynku IPO.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Richmond Manufacturing Index, wskaźnik aktywności produkcyjnej w Piątym Okręgu Rezerwy Federalnej, spadł w lipcu do -20 z -8 w czerwcu, utrzymując się na poziomie ujemnym. Spadły wszystkie trzy jego wskaźniki składowe.
Do zmiany stóp procentowych w strefie euro prawdopodobnie teraz nie dojdzie, ale to raczej nie koniec cyklu cięć Europejskiego Banku Centralnego.
Dążymy do anarchii w globalnych regułach gry w handlu zagranicznym – komentuje Beata Javorcik, główna ekonomistka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Gabinet Shigeru Ishiby stracił większość w wyższej izbie parlamentu, a wielu analityków spodziewa się umocnienia japońskiej waluty przed końcem roku.
Indeks S&P 500 wrócił do bicia rekordów i znalazł się już wyżej, niż mediana projekcji strategów przewidywała, że będzie na koniec br. Paliwa do zwyżek może mu dostarczyć trwający sezon wyników, ale oczekiwania inwestorów są dosyć wysokie.
Mimo że w tym miesiącu amerykański rynek akcji osiągnął rekordowe poziomy, widać oznaki, że ten rajd traci impet. Indeks S&P 500 nie odnotował od 17 sesji ruchu o 1 proc. w żadnym kierunku, co stanowi najdłuższy okres względnego spokoju od grudnia.