Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Amerykańska SEC zawiesza obroty 15 spółkami z powodu ich wątpliwej aktywności w mediach społecznościowych, która mogła wpłynąć na obroty walorami. Jest to efekt przeglądu danych rynkowych i handlowych spółek, który cały czas trwa. Oznacza to, że w przyszłości możemy się spodziewać kolejnych zawieszeń.
SEC rozpoczęła przegląd ze względu na podejrzenia, że niektóre informacje publikowane w przestrzeni medialnej mogły doprowadzić do sztucznego zawyżania cen akcji. – Zawieszenie 15 spółek jest efektem naszej pracy nad ochroną interesu inwestorów – stwierdziła Melissa Hodgman, pełniąca obowiązki dyrektorki Wydziału Egzekucyjnego SEC. – Aktywnie monitorujemy podejrzaną działalność handlową związaną z promocjami akcji w mediach społecznościowych i działamy szybko, aby zatrzymać handel, gdy jest to stosowne. W ten sposób przypominamy również inwestorom o zachowaniu ostrożności i staranności – podsumowała Hodgman. Oprócz nagłych wahań kursu uwagę SEC przyciągnął fakt, że przedsiębiorstwa od ponad roku nie dzieliły się jakimikolwiek informacjami.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
- W obliczu tak nieubłaganego punktu zwrotnego, jakim jest obecna zmiana demograficzna, trzeba działać – apeluje Stefano Scarpetta, dyrektor ds. Zatrudnienia, Pracy i Spraw Socjalnych w OECD.
Ceny producentów w Niemczech spadły w czerwcu o 1,3 proc. w ujęciu rok do roku, po spadku o 1,2 proc. w maju, zgodnie z oczekiwaniami rynku. Był to czwarty z rzędu miesiąc spadku cen, najgłębszy od września.
Rada Unii Europejskiej (UE) przyjęła 18. pakiet sankcji wobec Rosji. To najmocniejsze z dotychczasowych uderzeń w interesy Kremla. Obejmuje sankcje na rosyjską ropę, jej nabywców, banki i setkę tankowców z tzw. floty cieni.
Christopher Waller, członek Rady Gubernatorów Fed, wygłosił swoje najmocniejsze jak dotąd wezwanie do obniżki stóp ponownie argumentując, że ewentualna inflacja spowodowana cłami będzie miała charakter tymczasowy, co uwypukliło podział w banku centralnym.
Jeśli administracja Trumpa spełni swoją groźbę o podwyżce ceł na unjne towary do 30 procent, to poszkodowane tym zostanie wiele europejskich gospodarek. Mają one więcej do stracenia niż Stany Zjednoczone. Bruksela posiada jednak środki nacisku na Waszyngton.
Nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych było mniej o 7000, spadając do 221 000 w tygodniu zakończonym 12 lipca, poinformował w czwartek Departament Pracy. To piąty z rzędu tygodniowy spadek. Liczba wniosków jest najniższa od połowy kwietnia.