Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Fed od 30 czerwca pozwoli amerykańskim bankom na podnoszenie dywidend i przeprowadzanie skupu akcji własnych. Będą to mogły jednak robić te banki, które przejdą wcześniej testy wytrzymałościowe (stress testy). Te, które je obleją, a następnie poprawią wskaźniki kapitałowe, będą mogły podwyższać dywidendy i przeprowadzać buybacki dopiero od 30 września.
Restrykcje dotyczące skupu akcji własnych i wysokości dywidend zostały wprowadzone przez Fed wiosną 2020 r., w ramach działań antykryzysowych. Pod koniec zeszłego roku Fed sygnalizował, że może je znieść już w I kwartale 2021 r. Wygląda na to, że przyjął w tej kwestii nieco ostrożniejszą postawę, ale i tak powrót swobody w ustalaniu dywidend i przeprowadzania buybacków można uznać za stosunkowo szybki.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dane od JPMorgan i Citigroup przewyższyły oczekiwania analityków.
Inflacja konsumencka w USA okazała się w czerwcu nieco wyższa od prognoz, ale inflacja bazowa była już piąty miesiąc z rzędu niższa od oczekiwanej.
W czasie wojny handlowej wypowiedzianej światu przez Donalda Trumpa inwestorzy poszukują bezpiecznych przystani dla swoich pieniędzy. Kuszącą alternatywą okazało się srebro. Popyt na kruszec jest tak duży, że jego cena jest najwyższa od 14 lat.
Jak wynika z najnowszego badania globalnych zarządzających funduszami przeprowadzonego przez Bank of America, nastroje inwestorów gwałtownie wzrosły w lipcu, osiągając najwyższy poziom od lutego.
Gospodarka Chin powiększyła się w drugim kwartale nieco bardziej niż oczekiwano. Wojna handlowa z USA nie przyniosła jej katastrofy.
Inwestorzy bagatelizują weekendowe sygnały zza oceanu i uznają, że działania gospodarza Białego Domu to tylko taktyka negocjacyjna i koniec końców cła nie będą tak wysokie. Pytanie, czy to dość proste założenie przetrwa próbę czasu.