Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółki z Wall Street również w tym roku wypłacą najwyższe dywidendy spośród zagranicznych rynków. Inwestorzy mogą liczyć m.in. na dywidendowych arystokratów.
Szczepienia na całym świecie dają nadzieję na otwarcie gospodarek i powrót do normalności. Pozytywnie wpływa to na perspektywę wypłaty dywidendy przez spółki, które nie muszą gromadzić gotówki na taką skalę jak w 2020 r. Jakie zagraniczne firmy podzielą się w tym roku zyskiem?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zaangażowanie USA w bombardowanie Iranu początkowo wyglądało na chodzenie supermocarstwa na izraelskiej smyczy. Okazało się jednak genialnym zagraniem, które może prowadzić do pokoju w regionie i może być po myśli bogatych arabskich monarchii.
W czerwcu stworzono w USA 147 tys. nowych etatów (licząc poza rolnictwem), podczas gdy średnio prognozowano, że przybędzie ich 110 tys. Spadły więc szansę na lipcowe cięcie stóp procentowych przez Fed.
Microsoft zwolni około 9000 pracowników. Ta zmiana dotknie około 4 proc. globalnej siły roboczej spółki w różnych zespołach, regionach geograficznych i na różnych poziomach doświadczenia.
Amerykański prezydent grozi Krajowi Kwitnącej Wiśni cłami dochodzącymi nawet do 35 proc. Japoński premier ma natomiast słabą pozycję negocjacyjną i musi się martwić o wybory.
Dobre wyniki stress-testów przeprowadzonych przez Fed pozwoliły gigantom finansowym z Wall Street mocniej dzielić się zyskami z akcjonariuszami.
Akcje koncernu stały się rekordowo drogie. Inwestorów wyraźnie cieszy strategia Zuckerberga.