Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 05.07.2021 14:30 Publikacja: 05.07.2021 14:30
John McAfee, 75-letni milioner-ekscentryk, bywał porównywany do Tony’ego Starka, głównego bohatera serii komiksów i filmów „Iron Man”. W ostatnich latach życia zajmował się głównie promocją kryptowalut.
Foto: Bloomberg
„Jestem tutaj zadowolony. Mam przyjaciół. Jedzenie jest smaczne. Wszystko jest w porządku. Wiedzcie, że jeśli się powieszę w stylu Epsteina, to nie będzie moja wina" – zatweetował 15 października 2020 r. ekscentryczny milioner John McAfee. Ten pionier branży cyberbezpieczeństwa i zarazem wielki entuzjasta kryptowalut od lat sugerował, że amerykańskie tajne służby z jakiegoś powodu chcą go zniszczyć. Gdy więc na jesieni zeszłego roku został zatrzymany w Hiszpanii pod zarzutem uchylania się od zapłacenia 4 mln USD podatków amerykańskiemu fiskusowi, zasugerował, że może go spotkać los niesławnego finansisty-pedofila, Jeffreya Epsteina (oficjalnie popełnił samobójstwo w sierpniu 2019 r. w celi nowojorskiego więzienia, ale ze względu na jego dziwne związki z politykami i z tajnymi służbami wiele osób podejrzewa, że ktoś mu w tym samobójstwie „pomógł"). „Dostaję subtelne wiadomości od amerykańskich oficjeli mówiące: »Idziemy po ciebie McAfee! Sprawimy, że się zabijesz!«. Na wszelki wypadek zrobiłem więc sobie tatuaż. Jeśli popełniłem »samobójstwo«, to tego nie zrobiłem. Zostałem wykończony" – napisał McAfee na Twitterze w 2019 r. Trudno się więc dziwić, że gdy 23 czerwca 2021 r. znaleziono jego powieszone ciało w więzieniu w Barcelonie, pojawiły się domysły co do przyczyn jego śmierci.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Gospodarka USA skurczyła się w pierwszych trzech miesiącach 2025 roku. Było to głównie skutkiem dużego wzrostu importu, związanego z wojnami handlowymi rozpętanymi przez administracje Trumpa.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Koncern poinformował o znacznym spadku zysku w pierwszym kwartale, ponieważ walczy z zakłócającym wpływem amerykańskich taryf na światowy przemysł samochodowy. Zysk operacyjny wyniósł 2,9 mld euro, co stanowi spadek o 37 proc. rdr.
PKB strefy euro wzrósł w pierwszym kwartale o 0,4 proc. w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami. Dane te były dużo lepsze od prognoz. Niemcy i Francja uniknęły recesji.
Chińskie władze zawiesiły 125-procentowe cło na amerykański etan. Zrobiły to, by ratować swój przemysł chemiczny, nie posiadający odpowiedniej alternatywy wobec surowca z USA.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Globalizacja to dla mnie działanie korytarzy handlowych w świecie transakcji oraz w postaci fizycznych szlaków handlowych. Te przepływy nie znikną, tylko się przesuną – mówi Ernesto Torres Cantú, globalny szef international w Citi.
Departament Wydajności Rządowej miał przynieść podatnikom biliony dolarów oszczędności. Jak na razie chwali się zaoszczędzeniem 160 mld USD, ale realne cięcia były prawdopodobnie kilka razy niższe, a kontrowersje związane z pracą tej instytucji bardzo duże.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas