Reklama

Polskie firmy radzą sobie zupełnie nieźle

84 proc. polskich firm deklaruje, iż nadal prowadzi działalność, co jest wynikiem o 8 pkt proc. wyższym od światowej średniej – wynika z lutowego badania Facebooka, Banku Światowego i OECD, zrealizowanego w 27 krajach na grupie 35 tys. właścicieli małych i średnich firm.
Polskie firmy radzą sobie zupełnie nieźle

Foto: Adobestock

Spadek sprzedaży wskazało 57 proc. firm przy średniej światowej 55 proc. i to jeden z niewielu wyników gorszych od średniego odczytu. Zwolnienia pracowników na razie zadeklarowało 13 proc., na świecie ponaddwukrotnie wyższy odsetek musiał podjąć takie decyzje.

– Polscy przedsiębiorcy są niechętni zwolnieniom, wiedząc, jak trudne jest pozyskanie dobrego, wykwalifikowanego pracownika. Częściej decydują się na zmniejszenie wymiaru pracy, wysyłaniu ludzi na urlopy – wszystko po to, by z jak najmniejszymi stratami kadrowymi przetrwać czas pandemii – mówi Róża Szafranek, prezes HR Hints.

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama